R.Palaitis: Švietimo sistema turėtų lanksčiau žiūrėti į sveikatos problemų turinčius vaikus

EN  FR

“Įgimtų sveikatos problemų, vystymosi raidos sutrikimų turintys vaikai, neturėtų būti mechaniškai verčiami nuo 7 metų eiti į mokyklą”, - mano Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos seniūnas Raimundas Palaitis.

Parlamentaras padedant Lietuvos Tėvų forumui, Klaipėdos pedagoginės-psichologinės tarnybos bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinio būrelio, taip pat šio miesto Cerebrinio paralyžiaus asociacijos skyriaus atstovams parengė ir užregistravo Švietimo įstatymo pataisas, pagal kurias, esant specialiųjų poreikių vaikų tėvų prašymui bei specialistams įvertinus šių vaikų brandą, būtų galima pradinį ugdymą pradėti teikti 1 metais vėliau, t.y. nuo 8 metų.

“Pagal šiuo metu galiojančią praktiką ir įstatymus, į mokyklą vaiką, galima leisti tik nuo 7 arba metais anksčiau – t.y. 6 metų amžiaus. Teisinės galimybės atidėti šio termino nėra. Todėl septynmečiai vaikai turintys įgimtų raidos sutrikimų, patyrę traumas, operacijas ar persekiojami ligų, yra vertinami vienodai kaip ir sveiki jų bendraamžiai. Tuo tarpu “probleminius” vaikus turinčių tėvų ir specialistų įsitikinimu, priešmokyklinio ugdymo laikotarpis šiems vaikams turėtų būti ilgesnis, nes kaip rodo praktika, vieneri papildomi ugdymo metai darželio specialiojo ugdymo grupėje su kasdiene individualia logopedine, specialiojo pedagogo, kineziterapeuto pagalba, ramesne aplinka, dienos miegu, tokių vaikų brandai ir pasirengimui mokytis mokykloje yra labai svarbūs ir būtini”, - teigia R.Palaitis.

Pataisas pateikęs parlamentaras mano, kad jei šiuo metu egzistuojančias įstatymo normos būtų lankstesnės, valstybė užtikrintų, kad pradiniam ugdymui nesubrendę septynmečiai nebūtų mechaniškai verčiami pradėti lankyti pirmąją klasę, o jų tėvai nebūtų priversti ieškoti kelių kaip to išvengti.

 

Seimo Liberalų ir centro frakcijos sąjungos sekretoriatas

Asmuo kontaktams:

Raimundas Palaitis

8698 42195



 
 © Seimo kanceliarija, 2008