Liberalcentristai: spartesniam mokesčių mažinimui rezervų yra

EN  FR

Šiandien įvykusiame Seimo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovų susitikime buvo konstatuota, jog šiuo metu Lietuvoje yra tinkamos sąlygos spartesniam mokesčių mažinimui.

Pasak Valstybines mokesčių inspekcijos specialistų, nepaisant to, kad šiemet nuo liepos mėn. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas nuo 33 proc. sumažėjo iki 27 proc., Valstybės biudžeto 2006 m. sausio-lapkričio mėn. pajamų surinkimo planas įvykdytas 101,81 proc. t.y. gauta 202 514 tūkst. litų daugiau nei planuota. Dar geresnė situacija yra su savivaldybių biudžetais. Čia pajamų surinkimo planas už tą patį laikotarpį įvykdytas 114,18 proc.

“Šie Valstybinės mokesčių inspekcijos pateikti duomenys akivaizdžiai įrodo, kad nepagrįsti buvo nuogąstavimai, jog dėl mažesnių mokesčių, sumažės ir jų surinkimas. Priešingai, mažesnis mokesčio tarifas buvo viena iš priežasčių dėl ko valstybė surenka vis daugiau mokesčių. Todėl atsižvelgdami į tokias mokesčių surinkimo tendencijas, taip pat mažėjantį nedarbą bei augantį vidutinį darbuotojų darbo užmokestį, manome kad gyventojų pajamų mokestį būtų galima mažinti greičiau nei numatyta šiuo metu galiojančiame įstatyme.

LiCS frakcijos įsitikinimu yra visiškai realu gyventojų pajamų mokestį iki 24 proc. sumažinti nuo 2007 m. liepos 1 d., o iki 20 proc. – nuo 2008 m. sausio 1 d. Tam reikia tik politinės valios”, - po susitikimo su Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovais teigė Seimo ekonomikos komiteto narys liberalcentristas Saulius Lapėnas.

Liberalcentristas pastebėjo, kad galimas spartesnio gyventojų pajamų mokesčio tarifo mažinimo neigiamas pasekmes būtų galima kompensuoti dar labiau didėsiančiomis įplaukomis į valstybės iždą. Finansų ministerijos duomenis 2007 m. įplaukos iš Gyventojų pajamų mokesčio turėtų būti 19 proc. didesnės nei prognozuojamos 2006 m. GPM pajamos.

LiCS frakcijos atstovai taip pat atkreipė VMI specialistų dėmesį, jog kai kurie jos atliekami tyrimai, kelia pagrįstų abejonių dėl jų objektyvumo.

“Mums tikrai buvo sunku suvokti, kodėl kai kurių žmonių duoti pinigai VMI tyrėjų nuomone yra laikomi pastarųjų išlaidomis, tačiau netampa gavusio asmens, šiuo konkrečiu atveju Seimo nario Petro Auštrevičiaus, pajamomis, kurias reikia deklaruoti ir nuo jų mokėti mokesčius. Abejonių kelia ir šeimos išlaidų skaičiavimas remiantis statistiniais pragyvenimo vidurkiais, pagal kurias vos ne pusę Lietuvos gyventojų galima būtų apkaltinti mokesčių nemokėjimu”, - pastebi parlamentaras.

Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos sekretoriatas

Daugiau informacijos:

Saulius Lapėnas

8698 42123



 
 © Seimo kanceliarija, 2008