A.Lydeka: lygios galimybės turi būti užtikrintos visiems

EN  FR

Seimo Žmogaus teisių komitetui (ŽTK) savo ataskaitą už 2006 m. šiandien pristatė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT). Pasak ŽTK pirmininko liberalcentristo Armino Lydekos, didžiąją skundų dalį LGKT, sudaro skundai dėl diskriminacijos lyties pagrindu, antrą vietą užima skundai diskriminavimo dėl amžiaus pagrindu, o mažiausiai skundų Tarnyba gauna seksualinės orientacijos diskriminavimo požiūriu. Menkiausiai gyventojai skundžiasi dėl religinės, seksualinės orientacijos bei rasinės diskriminacijos. Tarnybos statistikos duomenimis, kiekvienais metais skundų skaičius auga: 2004 m. gauti 57 skundai, 2005 m. – 128, 2006 m. – 130 skundų, iš kurių trys ketvirtadaliai pasitvirtino. ŽTK pirmininko A.Lydekos nuomone, skundų skaičiaus augimas rodo, kad žmonės yra vis sąmoningesni ir geriau informuoti apie Tarnybos veiklą bei apie savo pažeistų teisių atstatymo galimybes.

“Apžvelgiant pasiskundusių asmenų lytį, galima teigti, kad tendencijos išlieka tos pačios: moterys dažniau nei vyrai (60% moterys, vyrai - 40%) kreipiasi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą dėl pažeistų teisių. Atkreiptinas dėmesys, kad apie 20% visų skundų pateikia juridiniai asmenys, asociacijos, organizacijos”, - teigia ŽTK pirmininkas liberalcentristas Arminas Lydeka.

Svarstydamas lygių galimybių visiems šalies gyventojams užtikrinimo būtinybę ŽTK pirmininkas Arminas Lydeka, atkreipė dėmesį į tai, kad kuo skubiau būtina šalinti formaliąją silpnaregių ir neregių diskriminaciją per rinkimus.

“Metai iš metų, rinkimai po rinkimų, kartojasi formalūs įstatymo pažeidimai, kuomet į rinkimus atėję neregiai yra verčiami naudotis papildoma pagalba, norėdami užpildyti balsavimo biuletenį. Esu įsitikinęs, kad Brailio raštu parašyti ir įstatymuose atitinkami įteisinti bei pripažinti biuleteniai, padėtų spręsti šią įsisenėjusią problemą”, - mano liberalcentristas.

Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos sekretoriatas

Daugiau informacijos:

Arminas Lydeka

8698 42131



 
 © Seimo kanceliarija, 2008