Nors Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) iš esmės pritarė pateiktam Teismų įstatymo pakeitimo projektui, tačiau taip pat atkreipė dėmesį į diskutuotinas nuostatas dėl teisėjų imuniteto ir teisėjų socialinių garantijų. Komiteto narių nuomone, šių nuostatų reikėtų atsisakyti, nes jos jau sureguliuotos kituose įstatymuose. ŽTK taip pat mano, kad pateiktame įstatymo projekte neturėtų likti diskriminacinių nuostatų dėl amžiaus, lyties ir socialinių grupių.
Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Armino Lydekos įsitikinimu, vykdant teismų reformą būtina teismą priartinti prie žmonių, padaryti jį suprantamą ir skaidrų.
Tyrimai rodo, kad teismų darbu pasitiki mažiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų. Dažniausias žmonių priekaištas teismo šališkumas, taip pat tai, kad teismų veikla mažiausiai kontroliuojama. Todėl komitetas pasiūlė pagrindiniam Teismų įstatymą rengiančiam komitetui patobulinti projektą įteisinant nuostatą, kad pretendentų į teisėjus atrankos komisijų darbe turėtų dalyvauti 2 žmogaus teisių gynimo organizacijų atstovai. Manome, kad tokia visuomeninė priežiūra padėtų geriau atsijoti netinkamus kandidatus, - teigia Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas liberalcentristas Arminas Lydeka.
Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos sekretoriatas
Daugiau informacijos:
Arminas Lydeka
8698 42131