Seimo vicepirmininką liberalcentristą Algį Čapliką nepaliauja stebinti politikai, kalbantys apie būtinas permainas ir tuo pat metu darantys viską, kad tų permainų nebūtų. Ypač tai pasakytina, apie nepasibaigiančią diskusiją dėl partijų finansavimo ir rinkiminių kampanijų tvarkos.
Mane nuoširdžiai liūdina, kuomet kai kurie politikai viešojoje erdvėje, kaip sulūžusi plokštelė, diena iš dienos kartoja, kad reikia skaidrinti partijų finansavimą, tačiau gyvenime dėl to nepajudina nė piršto. Dar daugiau, už teisingos viešosios retorikos širmos elgiasi priešingai.
Noriu priminti, kad Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) dar 2006 m. t.y. beveik prieš 2 metus Seimui pateikė kompleksinius Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisų projektus. Tačiau šios iniciatyvos po pateikimo užstrigo Seimo Audito komitete. Kuomet LiCS projektai buvo pristatyti frakcijų atstovų susitikime pas Seimo pirmininką, būtent J.Razmos pozicija lėmė, kad nebuvo pritarta siūlymui uždrausti verslui remti partijas.
Tačiau toks konkretus pasipriešinimas LiCS pasiūlymams netrukdo, pavyzdžiui, konservatorių lyderiui viešai raginti keisti dabartinę partijų finansavimo ir rinkiminių kampanijų tvarką bei kritikuoti to neva padaryti nesugebančius politikus.
Stebint tokį, politikų dvilypumą, tenka konstatuoti, kad žodžiai ir vėl patiria bankrotą, prieš konkrečius darbus, - teigia Seimo vicepirmininkas liberalcentristas Algis Čaplikas.
Liberalcentristas primena, kad LiCS frakcijos narių J.Čekuolio ir R.Palaičio prieš 2 m. Seimui pateiktose ir formaliuose svarstymuose įstrigusiose pataisose siūlyta:
1. panaikinti galimybę juridiniams asmenims finansuoti politines partijas,
2. visiškai uždrausti politinę reklamą per radiją ir televiziją,
3. fizinių asmenų paramą partijoms sumažinti iki 10 MGL (šiuo metu 1280 lt) per metus,
4. suteikti galimybę gyventojams pasirinktai partijai skirti 1 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio.
Mūsų įsitikinimu, šie, viename pakete priimti pakeitimai galėtų tapti veiksminga antikorupcine priemone, galinčia turėti ilgalaikį konkretų teigiamą poveikį partijų ir demokratijos stiprinimui šalyje, - mano Algis Čaplikas.
Seimo vicepirmininkas įsitikinęs, kad partijų finansavimo pertvarka turi būti vykdoma neatidėliojant arba atidedami po Seimo rinkimų, antraip paskutinę akimirką padaryti pakeitimai įneš tik dar didesnę sumaištį į jau prasidėjusią rinkimų kampaniją.
Seimo pirmininko pavaduotojo sekretoriatas
Daugiau informacijos:
Algis Čaplikas
8658 42167