Sausio 19 d. įvyko Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo atsakingų už jaunimo reikalus institucijų ir organizacijų atstovai. Posėdyje buvo pristatyta Valstybinės jaunimo reikalų tarybos (VJRT) įkūrimo istorija, sudėtis, struktūra, vykdomos programos, veiklos tikslai bei priemonės uždaviniams įgyvendinti.
Steponas Kulbauskas pristatė savo vadovaujamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos, vaikų ir jaunimo departamentą, jis sakė, kad šiuo metu yra baigiamos derinti Jaunimo politikos pagrindų įstatymo pataisos, kur VJRT bus reorganizuojama į departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o taryba bus patariamoji. S.Kulbauskas sakė, kad vienas svarbiausių dalykų buvo jaunimo reikalų koordinatorių savivaldybėse įteisinimas, jų finansavimui ministerija skiria 1 mln. 133 tūkst Lt tik., problemiškas yra šitų jaunimo koordinatorių statusas: kai kur jie yra prie administracijos direktoriaus, kai kur Švietimo ir kultūros skyriuose, todėl reikėtų suvienodinti šią pareigybę, taip pat kai kuriose savivaldybėse skiriama 0,5 etato, kai kur visas.
Miroslavas Monkevičius, pristatydamas Lietuvos jaunimo organizacijų tarybą (Lijot), sakė, kad Lijot buvo įkurta 1992 m., šiuo metu vienija 52 organizacijas, Lijot atstovauja jaunimo organizacijų interesus tarptautinėse organizacijose, atlieka organizacijų informavimo, stiprinimo ir įgalinimo funkcijas.
Lilija Gerasimienė, pristatydama Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrą, sakė, kad ES programa "Jaunimas" veikia nuo 2000 m., tai viena iš švietimo programų, kuri prisideda prie jaunimo kompetencijų ugdymo. L.Gerasimienė išsakė lūkestį, kad komisijos nariai aktyviai parems naują ES programą, kuri startuos 2007m. Prezidento patarėjas jaunimo ir sporto klausimais Arūnas Kučikas akcentavo savanorystės plėtrą, tarpžinybinį bendradarbiavimą, jaunimo socialinę-profesinę integraciją: ankstyvą profesinį orientavimą, pagalbą pereinant į darbo rinką.
VJRT pirmininkės pavaduotojas Mindaugas Kiznis pasiūlė peržiūrėti Jaunimo politikos pagrindų įstatymą, naujai apibrėžti VJRT statusą, Švietimo įstatyme patikslinti neformalaus ugdymo apibrėžimą, galbūt priimti reikalingus poįstatyminius aktus, Savivaldos įstatyme atskirti vaikų teises nuo jaunimo teisių. Taip pat M.Kiznis išreiškė pageidavimą įtraukti VJRT atstovus į teisės aktų, susijusių su jaunimo reikalais, svarstymą ir pakvietė komisijos narius aktyviau dalyvauti VJRT rengiamose išvykose į savivaldybes. M.Monkevičius sakė, kad būtų gerai Švietimo įstatyme detaliau apibrėžti moksleivių savivaldą, nes tai yra pagrindas jaunimo pilietiškumo ugdymui. Savanorystė galėtų būti užskaitoma kaip alternatyvi karinė tarnyba ir kaip studentų praktika. M.Monkevičius akcentavo socialinio būsto klausimą ir paramą jaunoms šeimoms, pvz., sutrumpintą darbo dieną jauniems tėvams, taip pat specialias įdarbinimo programas. Taip pat M.Monkevičius kėlė Lobistinės veiklos įstatymo netobulumo klausimą, taip pat asociacijos ir NVO sąvokų neatitikimą Asociacijų įstatyme.
A.Sysas pritarė socialinio būsto problemai, jis sakė, kad jam reikėtų 200 mln. Lt, o šiuo metu skiriama 30 mln. Lt., pernai buvo skirta 7 mln. Lt. Pasak A.Syso, mūsų įstatymai pakankamai palankūs jaunų žmonių įdarbinimui, bet ne visi darbdaviai tuo naudojasi. A.Sysas akcentavo švietėjišką veiklą darbo santykiuose.