2006-12-06

EN  FR

2006 m. gruodžio 6 d. įvyko Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdis, kuriame  svarstyta Nacionalinio stadiono statybos problema.

Komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas pasidžiaugė, kad 2007 metų biudžete numatytos lėšos sportui yra pačios didžiausios nuo nepriklausomybės atkūrimo ir sudarys apie 67 mln.litų. A.Salamakinas akcentavo, kad pagrindinis posėdžio tikslas išsiaiškinti kokia nacionalinio stadiono vertė, kokia jo statybų kaina ir iš kokių lėšų ketinama jį statyti. A.Nasvytis trumpai pristatė posėdžio dalyviams stadiono Ukmergės gatvėje statybos istoriją. Jis išsakė nuomonę, kad nacionalinis stadionas turėtų būti statomas su visu sporto kompleksu, tai yra lengvosios atletikos maniežu, sunkiųjų mėtymų aikštynu, sportininkų apšilimo aikštynu ir kitais pagalbiniais statiniais, ir būtent šioje Vilniaus vietoje. V.Segalis posėdžio dalyvius supažindino su stadiono projektavimo planais ir numatomomis sąmatomis. Jo nuomone, nacionalinio stadiono su sporto kompleksu bei visais reikalingais infrastruktūriniais statiniais (gatvėm, pėsčiųjų viadukais), statyba kainuotų apie 300-350 mln. litų.

E.Žilevičius priminė, kad stadionas su sporto kompleksu yra paskelbtas nacionalinės svarbos objektu, o tai reiškia, kad jo statyba turi būti finansuojama iš struktūrinių fondų lėšų. Bet situacija yra tokia, jog lėšų struktūriniuose fonduose trūksta. Projektą finansuoti iš biudžeto neįmanoma, nes skirti 200 mln. litų vienam objektui nerealu, statybos truks 10-15 metų. Vyriausybės posėdyje buvo pritarta nuomonei, kad iki 2009 metų, kaip buvo planuota, stadionas tikrai nebus pastatytas, todėl Vilniaus miesto savivaldybei iš biudžeto 2007 metams buvo skirta 2 mln. litų, kad būtų pradėti projektavimo darbai. Taip pat savivaldybei buvo iškeltas uždavinys ieškoti ne tik biudžeto ir struktūrinių fondų lėšų projekto finansavimui, bet ir galimybės pritraukti privatų kapitalą.

E.Skyrius iškėlė klausimą dėl tokio sporto komplekso išlaikymo. Departamento nuomone nacionalinis stadionas su sporto kompleksu turi būti statomas etapais, kad nenukentėtų kitų nacionalinės svarbos sporto objektų finansavimas bei regioninė sporto plėtra. Tad pritartų nuomonei, jog nacionalinio stadiono statyba turėtų būti finansuojama iš struktūrinių fondų lėšų, pritraukiant privatų kapitalą, bet ne iš biudžeto lėšų.

V.Pašakarnis informavo, kad  struktūrinės paramos lėšų viešojo turizmo infrastruktūrai 2007-2013 metams yra numatyta 500 mln. litų. Iš jų nacionalinės svarbos sporto objektams planuojama skirti tik 142 mln. litų. Todėl pritarė nuomonei ieškoti galimybės pritraukti privataus kapitalo lėšas koncesijų pagrindais. V.Pašakarnis pabrėžė, kad Europos komisija nepritaria sporto objektų paramai iš struktūrinių fondų.

A.Skurvydas apgailestavo, kad valstybė neturi parengtų sveikatinimo, sporto plėtros strategijų.

L.Varanavičius iškėlė klausimą dėl nacionalinio stadiono su sporto kompleksu  išlaikymo, nes neaiškus stadiono apkrovimas (futbolo federacija šiame stadione galėtų rengti tik 5-6 varžybas per metus) bei kas bus objekto šeimininkas. Jo nuomone Valstybė kaip užsakovas turėtų paskelbti konkursus dėl vykdomų projektų, nurodyti sąlygas, pasakyti, kiek pati Valstybė gali investuoti ir svarstyti gautus siūlymus.

G.Šileikis pasiūlė kreiptis į Ministrą Pirmininkė, kad Vyriausybė apsvarstytų susidariusią situaciją ir pateiktų problemos sprendimo būdus.

Kalbėjo: S.Girdauskas, V.Gedvilas, E.Pupinis, A.Skardžius, R.Kupčinskas, A.Liubinskas, E.Burokas

Nutarta pritarti Komisijos nario Gintaro Šileikio siūlymui kreiptis į Vyriausybę, kad apsvarstytų susidariusią situaciją dėl nacionalinio stadiono su sporto kompleksu Ukmergės gatvėje, Vilniuje statybų ir pateiktų galimus problemos sprendimo projektus.

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008