Moterų forumas-01-02

EN  FR

Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisija, Parlamentinė moterų grupė sausį bei vasarį ne kartą susitiko su Nacionalinio konsultacinio moterų forumo dalyvėmis, Forumo valdybos narėmis, papildė Nacionalinio konsultacinio moterų forumo valdybą, aptarė IV-ojo Lietuvos moterų suvažiavimo organizacinius klausimus.

Į Nacionalinio konsultacinio moterų forumo valdybą išrinkta Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisijos pirmininkė Rima Baškienė.

IV-ojo Lietuvos moterų suvažiavimo organizaciniam komitetui sutiko vadovauti Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisijos narė Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė.

Nacionalinio konsultacinio moterų forumo valdybos narės Ramunė Trakymienė, Ina Dagytė, Giedrė Purvaneckienė, Lilija Vasiliauskienė Seime organizuotose renginiuose pateikė informaciją apie Moterų forumo veiklą, numatomus renginius artėjant IV moterų suvažiavimui, aptarė veiklos perspektyvas.

Buvo pažymėta, jog Nacionalinis konsultacinis moterų forumas yra visuomeninė nepolitinė neformali struktūra, vienijanti daugumą nevyriausybinių moterų organizacijų ir siekianti koordinuoti jų tarpusavio veiksmus bei ryšius su valstybės institucijomis, siekiant efektyvesnės ir pilietiškesnės lyčių raidos ir raiškos. Forumas pastaruoju metu patobulino savo reglamentą, parengė moterų bendruomenės raidos viziją, pateikė pasiūlymus įvairioms su lygių galimybių klausimais susijusioms programoms ir projektams, dalyvavo jo problematiką atitinkančių įstatymų svarstyme ir įtakojo priimamus sprendimus.

Atsižvelgiant,, kad skaitlingiausios yra sporto, žvejų ir moterų organizacijos, pranešėjos siūlė pilietinės visuomenės ugdytojų dėmesį atkreipti būtent į moterų organizacijas. Įvairios pilietinės visuomenės ugdymo institucijos dar tik telkia jėgas. Moterų organizacijos yra sukaupusios nemenką patirtį per visus mūsų atkurtos Nepriklausomybės metus. Sujungus visuomeninių organizacijų patirtį su valstybės institucijų strategijomis, sulaukus aktyvesnės pilietinės intelektualų raiškos ir panaudojus masinės komunikacijos galimybes, galėtume žengti naują žingsnį kol kas tik pertvarkos šūkiais maitinamos didesnės visuomenės dalies raidoje. Pilietinei visuomenei lengviau yra tapti žiniomis grįsta visuomene, nes žinios tada taikomos ne vien asmeniniams, bet ir bendros visuomenės pažangos tikslams, pastebėjo pranešėjos.

Diskusijose buvo aptarti pasiruošimo IV Lietuvos moterų suvažiavimui organizuojami renginiai apskrityse.



 
 © Seimo kanceliarija, 2008