Seimo LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas spaudos konferencijoje trečiadienį tvirtino, kad opozicija sulaukė atsakymų į visus juos dominančius klausimus apie Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko šeimos verslą, todėl kurti dar vieną Seimo komisiją nėra tikslinga. Socialdemokratai Seimo nariams išdalino Vilniaus advokatų kontoros SPES išvadas apie sostinės "Draugystės" viešbučio (dabar - "Crowne Plaza") privatizavimo aplinkybes. Išvadose pažymima, jog buvo atliktas teisinis UAB "Draugystės" viešbutis akcininkų sudėties ir valdymo organų kaitos, valstybinio kapitalo dalies privatizavimo, viešbučio veiklos nuostolių dengimo bei viešbučio rekonstrukcijos finansavimo patikrinimas. Išnagrinėję privatizavimo eigą, advokatai padarė išvadą, jog "Draugystės" privatizavimas vyko pagal tuo metu galiojusių teisės aktų reikalavimus.
Pasak frakcijos seniūno J.Oleko, teisininkų išvadose yra visi atsakymai į opozicijos iškeltus klausimus. Kalbėti, kad į klausimus, kuriuos konservatoriai pateikė Ministrui Pirmininkui, nėra atsakymų nėra pagrindo, - tvirtino J.Olekas. Vienintelis abejonių keliantis klausimus, J.Oleko teigimu, galėtų būti akcijų kaina. Po 2003 metais atliktos kapitalinės rekonstrukcijos viešbutis Crowne Plaza buvo įvertintas rinkos verte 40 mln. litų ir už paskolą įkeistas vienam iš komercinių bankų. Tačiau premjero žmona Kristina Brazauskienė beveik 39 proc. viešbučio akcijų įsigijo už 3,5 mln. litų. Pasak J.Oleko, viešbutis buvo paėmęs 30 mln. litų paskolą, todėl tokia suma ir sumažėjo akcijų vertė.
Frakcijos seniūnas teigė, kad po šių išvadų nebėra objektyvaus pagrindo sudaryti komisiją. Jei būtų rimti priekaištai ar įtarimai premjerui arba valstybės tarnautojui, būtų galima sudaryti komisiją. Premjero pozicija nėra išskirtinė, lyginant su kitais. Bet į pateiktus klausimus jau atsakyta. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija jau pasakė, kad A.Brazauskas neturi nieko bendro su Crowne Plaza privatizavimu, - tvirtino J.Olekas. Jo teigimu, opozicija nori tęsti prasidėjusį procesą, nes šios komisijos tyrimas realiai baigtųsi tik kitais metais, jau prasidėjus pavasario sesijai. Todėl opozicija turėtų dar ne vieną galimybę spekuliuoti šia tema.
J.Olekas sutiko, kad Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcijai priklausančių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų Valdemaro Tomaševskio ir Leokadijos Počikovskos balsavimas už komisijos sudarymą buvo šioks toks akibrokštas. Jei šie parlamentarai būtų balsavę kitaip, Seimo nutarimui steigti komisiją nebūtų pritarta.
Frakcijos seniūnas stebėjosi, kad opozicija visiškai nekreipia dėmesio į svarbiausią šiuo metu Seime svarstomą dokumentą kitų metų valstybės biudžetą, jos dėmesio nesulaukia ir kiti svarbūs Seimo bei Vyriausybės dokumentai, tačiau laiko ir jėgų negailima jau trečią savaitę ginčytis dėl komisijos sudarymo.
J.Oleko teigimu, koalicijai priklausantys parlamentarai ketina ketvirtadienį patvirtinti komisijos sudėtį, tačiau rengiasi balsuoti prieš jos sudarymą. Preliminarūs skaičiavimai rodo, kad turime mažiausiai 60, nepritariančiųjų komisijos sudarymui, balsų, - teigė J.Olekas. Jo paskaičiavimu, už komisijos sudėties patvirtinimą balsuos ne daugiau kaip 59 konservatoriai ir kitų jiems pritariančių frakcijų atstovai.
LSDP frakcijos informacija