Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos (LSDMS) tarybos posėdyje buvo svarstyta LR Seimui pateikta Valstybinė šeimos politikos koncepcija ir konservatorių teikiamas Paramos šeimai pagrindų įstatymo projektas. Socialdemokratės priėmė rezoliuciją, kurioje pasisako prieš šią koncepciją ir įstatymą ir ragina Seimą net nesvarstyti šių žmogaus teisėms prieštaraujančių teisės aktų.
REZOLIUCIJA
Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga (LSDMS) nepritaria LR Seimui pateiktai valstybinės šeimos politikos koncepcijai ir konservatorių teikiamam Paramos šeimai pagrindų įstatymo projektui, nes šiuose teisės aktuose pažeidžiamos žmogaus teisės, jų nuostatos prieštarauja Lietuvos Konstitucijai.
Abiejų pateiktų teisės aktų projektų nuostatos diskriminuoja nesantuokinės šeimos narius, ypač vaikus, ir tuo pažeidžia Visuotinės žmogaus teisių deklaraciją, Europos žmogaus teisų konvenciją, JT Vaiko teisių konvenciją bei LR Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymus. Šiuose pagrindiniuose žmogaus teisių dokumentuose draudžiama diskriminacija dėl gimimo ar kitokios padėties. Visuotinė žmogaus teisų deklaracija atskirai pažymi, kad Visi vaikai, santuokiniai ar nesantuokiniai, naudojasi vienoda socialine apsauga (25str. 2 p.).
Lietuvoje kas trečia moteris (taip pat ir gyvenanti santuokoje) patiria smurtą, tad Koncepcijoje santuokos iškėlimas aukščiau žmogaus saugumo ir gerovės nepadeda spręsti smurto problemos. Moteris bus priversta gyventi santuokoje, nes valstybės parama Koncepcijoje ir Paramos šeimai pagrindų įstatymo projekte numatyta tik santuokos pagrindu sukurtomis šeimomis.
Socialdemokrates jaudina skurdas ir socialinė atskirtis. Statistikoje fiksuojama, kad skurdžiausiai gyvena vienišos ar išsiskyrusios motinos su vaikais. Koncepcijoje vienišos motinos net neminimos kaip teisiniai subjektai, tad nesirūpinimas labiausiai pažeidžiama visuomenės dalimi tikrai nėra socialiai teisingas.
Teisinių dokumentų projektuose skatinimas moterims 7 metams pasitraukti iš darbo rinkos prieštarauja Lisabonos strategijai, kuri siekia didinti moterų ekonominį užimtumą.
Palankiai vertiname Vyriausybės vykdomą šeimos politiką, nes valstybės parama šeimoms vis auga, o tai įrodo ir jau keleri metai augantis gimstamumas. O Vyriausybės ketinimai iki pusantrų metų prailginti apmokamas vaiko priežiūros atostogas, manome, yra teisingi žingsniai, siekiant realiai padėti šeimai.
Socialdemokratės pareiškia, kad negali būti jokios pozityvios diskriminacijos, kaip yra pasakęs vienas konservatorių lyderis, nes valstybė privalo vienodai rūpintis visais vaikais, visomis motinomis, visomis šeimomis.
Reikalaujame, kad ši ydinga ir toli gražu ne valstybinė šeimos politikos koncepcija bei šeimas diskriminuojantis Paramos šeimai pagrindų įstatymo projektas nebūtų svarstomas Seime.
LSDMS pirmininkė Birutė Vėsaitė