Prezidentas susitiko su Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcijos nariais
Pradėdamas susitikimą, Prezidentas Valdas Adamkus sakė esąs suinteresuotas keturių partijų valdančiosios koalicijos ir Vyriausybės stabilumu. Savo ruožtu VND frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė patikino Prezidentą, kad partija ir frakcija Seime daro viską, kad būtų išlaikyta koalicija Seime bei Vyriausybės stabilumas.
Frakcijos vadovė A.Staponkienė teigė, kad frakcijos pagrindinius veiklos prioritetus ir siekius apsprendžia jos pavadinimas Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjunga, tad ir pokalbį ji pasiūlė pradėti nuo žemės ūkio ir regioninės plėtros politikos, kadangi šiuo metu vykstantys procesai neužtikrina tolygios regionų plėtros, o didina jų ekonominius ir socialinius skirtumus. Frakcijos seniūnė sakė, kad su šiuo klausimu yra neatsiejamai susijęs smulkaus ir vidutinio verslo skatinimas ir nekilnojamojo turto grąžinimo problemos. A.Staponkienė mano, kad visų minimų problemų sprendimas galimas tik sustiprinus savivaldą, merus renkant tiesioginiuose rinkimuose, plečiant savivaldybių kompetenciją,žemėtvarkos ir žemės grąžinimo klausimus perduodant savivaldybėms.
Daug dėmesio Prezidentas skyrė mokesčių reformai. VNDS tvirtino, kad ji palaiko tą mokesčių reformos modelį, kuris yra numatytas valdančiosios koalicijos pasirašytame komunikate, tačiau svarstant mokesčių įstatymų projektus Seime, mano, kad galima būtų sugrįžti prie VNDS siūlytos išeitinės pozicijos svarstyti galimybę padidinti biudžeto deficito rodiklį atsisakant kai kurių galimų atsisakyti išlaidų ir tokiu būdu gal neįvesti laikinojo verslo mokesčio nuo apyvartos ir nuo pelno.
Mes kalbėjome apie tai, kad jei būtų galimybė kitų metų biudžeto deficitą, kuris yra sutartas su Europos Sąjunga, padidinti iki x skaičiaus, bet neviršijant 3 proc., tokiu atveju galima būtų diskutuoti ir kitus mokesčių variantus", - sakė Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcijos narys, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Vytas Navickas.
Vyriausybės patvirtintoje Konvergencijos programoje numatyta, kad 2006-aisiais fiskalinis deficitas sumažės iki 1,8 proc., o 2007 metais - iki 1,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Konvergencijos programa numato pagrindines politikos kryptis, kurių laikydamasi Lietuva nuo 2007 metų sausio 1 dienos įsilietų į Europos ekonominę ir pinigų sąjungą.
Atsistatydinantis finansų ministras Algirdas Butkevičius ne kartą yra pareiškęs, jog Konvergencijos programoje nustatytas kitų metų 1,8 proc. biudžeto deficitas yra "nepajudinamas". Pasak V. Navicko, tokią kategorišką poziciją A. Butkevičius yra išdėstęs ir keturių valdančiųjų partijų Politinėje taryboje svarstant mokesčių reformos koncepciją. Todėl Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcijos pasiūlymas toliau nebuvo svarstomas.
Gal atsakingi Finansų ministerijos pareigūnai išnagrinės papildomai susitarimo su Europos Sąjunga pakeitimo galimybes būtent šiuo aspektu, tai tuomet bus galima grįžti prie diskusijų minėtais klausimais", - sakė V. Navickas, pridūręs, jog ir Seimo Biudžeto ir finansų komitetas gali paprašyti dar kartą įvertinti biudžeto deficito padidinimo galimybę.
Prezidentas savo ruožtu pastebėjo, jog dėl deficito padidinimo yra kalbėjęs ES institucijose ir sulaukęs jų liberalaus požiūrio.
Susitikime su VND frakcijos nariais Prezidentas domėjosi , kas daroma dėl prezidentūros pasiūlytų Archyvų įstatymo pakeitimų ir papildymų. Frakcijos seniūnė informavo, kad Seime dirba komisija ir jau yra paruoštos kai kurios nuostatos, kurias frakcija jau apsvarstė ir pareiškė nuomonę.
Susitikime su Prezidentu V.Adamkumi dalyvavo VNDS frakcijos nariai A.Staponkienė V.Navickas, A.Pekeliūnas, V.Rinkevičius ir V.Tomaševskis.