Dėl pozicijos mokesčių reformos klausimais
Seimo Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcijos narių K.Prunskienės, A.Staponkienės ir V.Navicko pareiškime sakoma, kad VNDS supranta atsakomybę dėl valstybės finansų 2006m. ir nuosekliai kartu su koalicijos partneriais ieško racionaliausių mokesčių reformos variantų.
Stebėdami koalicijos partnerių, ypač socialdemokratų blaškymąsi ir nenuoseklumą, norime pabrėžti, kad patys socialdemokratai ir pagimdė kai kurių mokesčių didinimą, dar praeitos Seimo ir Vyriausybės kadencijos metu prisiimdami šiuos įsipareigojimus ES dėl biudžeto deficito tinkamai neįvertindami realios ūkio ir socialinės situacijos ir neturėdami veiksmų plano, kaip spręsti būsimą situaciją, rašoma VND frakcijos narių pareiškime.
Parlamentarai teigia, kad VNDS nuo pirmųjų koalicijos partnerių susitikimų nuosekliai siūlė, kad pats racionaliausias planas būtų derybos su Briuseliu(ar reikia tų derybų) dėl didesnio nei suderėto 1,8% deficito, bet neviršijant 3 proc. mažinti gyventojų pajamų mokestį ir nedidinti kitų mokesčių.
Tačiau būtent socialdemokratai tam pasipriešino ir primygtinai siūlė trūkstamas 2006m. biudžeto pajamas finansuoti didinant mokesčius, atsisakant vykdyti tam tikrus valstybės įsipareigojimus.
VND frakcijos narių pareiškime sakoma, kad Finansų ministras A.Butkevičius pirmiausia pasiūlė Politinei tarybai Solidarumo mokestį nuo apyvartos kaip patogiausią būdą trūkstamoms pajamoms surinkti. Vėliau finansų ministras suabejojo jo teisėtumu ir puolė prie Pelno mokesčio didinimo.
VND frakcijai priklausantys parlamentarai K.Prunskienė, A. Staponkienė ir V.Navickas mano, kad blaškymasis nestiprina koalicijos ir mažina pasitikėjimą svarbia, socialdemokratų ministro įtakoje esančia, finansų sfera, formuoja netikrumo jausmą investuotojams ir gyventojams
Pareiškimą pasirašę VND frakcijos parlamentarai siūlo dar kartą koalicijos partneriams priimti VNDS teikiamas mokesčių reformos priemones atsisakant mokesčių didinimo, neženkliai iki pagal Mastrichto kriterijų ribos padidinant biudžeto deficitą, neviršijant 3 proc. sumažinant gyventojų pajamų mokestį ir apmokestinant komercinį gyventojų nekilnojamą turtą.