L.Mogenienė: nėra valstybinės strategijos dėl emigracijos

EN  FR

Valstiečių liaudininkų frakcijai priklausanti Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Laima Mogenienė mano, kad Lietuva neturi nuoseklios valstybinės strategijos dėl nuolat didėjančios emigracijos.

„Ekonominiai išvykusiųjų uždarbiauti į užsienyje motyvai glaudžiai siejasi su bendru nusivylimu politiniu ir socialiniu gyvenimu. Apklausa parodė, kad šiandieną praktiškai vienodai svarbūs ir asmeninės gerovės, ir nepasitenkinimo socialiniu bei politiniu gyvenimu Lietuvoje veiksniai”, spaudos konferencijoje sakė Laima Mogenienė.

L.Mogenienė mano, jog reikia tobulinti Lietuvos valstybės ryšį su užsienyje esančiais piliečiais reglamentuojančius teisės aktus. Būtina pasiekti, kad emigracijos politiką vykdančios valstybės institucijos efektyviau atliktų savo funkcijas ir koordinuotų savo veiksmus

Seimo nariai Algirdas Paleckis ir Henrikas Žukauskas šioje spaudos konferencijoje teigė, jog ne tik šių trijų su žurnalistais besikalbančių frakcijų atstovai, bet ir visi politikai turi susivienyti sprendžiant šią aktualiausią problemą. Jie mano, jog būtina sukurti emigracijos stebėsenos sistemą. Pasak H.Žukausko Seimas turėtų pareikalauti aktyvesnės Vyriausybės veiklos mažinant emigraciją iš Lietuvos.

Kovo 17d. Seime vyksiančioje konferencijoje parlamentarai aptars šios problemos sprendimo galimybes. Pasak renginio iniciatorės, Laimos Mogenienės, „Konferenciją rengiame todėl, kad emigracija yra ne viena sykį pavadinta didžiausia nekarine grėsme Lietuvai, kad priėjome kritinį tašką, todėl valstybė negali paleisti tokio masto reiškinio savieigai”.

Konferencijos metu numatoma aptarti su emigracija susijusias Seimo narių iniciatyvas, pilietinių organizacijų bei institucijų atliktų tyrimų rezultatus, keliamas problemas bei siūlomus sprendimo būdus.

„Trumpai apibūdinant dabartinę emigracijos politiką, galima pasakyti, kad šiuo metu didžiausias (bet irgi nepakankamas) dėmesys yra skiriamas darbui su lietuviais, apsigyvenusiais ir įsitvirtinusiais užsienio šalyse, siekiant išsaugoti jų tapatybę. Tačiau mūsų politikos prioritetais turėtų būti rūpinimasis ne tik išeiviais, kuriems blogai emigracijoje, kurie susiduria su įvairiausiais sunkumais ir teisių pažeidimais, bet ir potencialiais emigrantais Lietuvoje, kuriuos dar galima sulaikyti. Būtina siekti gerų pokyčių Lietuvoje, kurie ne tik mažintų emigraciją, bet skatintų ir išeivius sugrįžti į gimtinę”, spaudos konferencijoje teigė politikė.

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008