Lapkričio 16 d. Verslo ir užimtumo komisijos posėdyje buvo patvirtinti Seimo narių pasiūlymai Ūkio ministerijai dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų įsisavinimo. Vykdant parlamentinę Vyriausybės veiklos kontrolę išaiškėjo, jog skirstant lėšas pagal Bendrojo programavimo dokumento priemones 3.1."Tiesioginė parama verslui" ir 3.2."Verslo aplinkos gerinimas" projektai dažnai atmetami dėl techninių klaidų pildant paraiškas. Anot Seimo narės Laimos Mogenienės, susidaro ydinga situacija, kada lėšų skirstytojai pirminiame projekto pateikimo etape turi visas galimybes atmesti vertingus smulkaus ir vidutinio verslo projektus dėl labai formalių netikslumų. Tai papildoma galimybė vykdyti neskaidrią atranką. Be to tai prieštarauja normaliai tarptautinei projektų vertinimo praktikai organizacijose, ypač tokiose, kurios dirba su mažiau patirties turinčiais paraiškų teikėjais (pvz. ES Jaunimo programa).
Seimo narė Laima Mogenienė pasiūlė peržiūrėti projektų vertinimo, atrankos ir paramos skyrimo sistemą bei sudaryti sąlygas visiems pareiškėjams, o ypač smulkiam ir vidutiniam verslui, kad būtų atliekamas preliminarus pareiškėjo ir projekto tinkamumo vertinimas. Užbaigus preliminarų vertinimą, turi būti pateiktos išvados pareiškėjui dėl projekto atitikties administracinio vertinimo kriterijams bei nurodyti trūkumai ir suteikta galimybę juos pašalinti iki projekto pateikimo tinkamumo vertinimui. Nustačius, kad pareiškėjas ir projektas gali tenkinti administracinio vertinimo kriterijus bei preliminariai atitinka kitus (pvz. išlaidų tinkamumo) reikalavimus, priimti visiškai parengtą paraišką išsamiam vertinimui. Nustačius, kad pareiškėjas arba projektas neatitinka nustatytų reikalavimų, būtina pranešti pareiškėjui priežastis ir rekomendacijas dėl paraiškos ir projekto.
Pagal Seimui pateikta Ūkio ministerijos medžiagą aiškėja ir tai, kad vykdant projektų atranką pagal anksčiau minėtas BPD priemones, neatsižvelgiama į projekto regioninę specifiką. Siekiant išlyginti regioninius socialinius ir ekonominius skirtumus (apskričių lygmenyje), vykdant projektų vertinimą ir atranką, Seimo narė Laima Mogenienė pasiūlė vadovautis ūkio šakos bei geografiniu (regioniniu) kriterijais: teikti prioritetą ir skirti daugiau balų projektams, kurie būtų įgyvendinami probleminėse teritorijose (didžiausias nedarbas, mažiausios gyventojų pajamos, žemiausi verslumo rodikliai ir pan.). Turi būti laikomasi Vyriausybės programoje ir kituose strateginiuose ekonomikos plėtros dokumentuose numatytų perspektyvių ūkio šakų ir atsilikusių regionų plėtros tikslų.