Valstiečių liaudininkų frakcijos vadovė,Teisės ir teisėtvarkos komiteto narė, teisininkė Aldona Staponkienė mano, kad papildžius Baudžiamojo ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksus, bus sumažinti mastai asmens tapatybės dokumentų klastojimo ir kitų nusikalstamų veikų, kurios padaromos panaudojant suklastotus dokumentus ir tai leis efektyviau kovoti su plintančiu asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų klastojimo versliškumu.
Seimas po pateikimo pritarė Baudžiamojo ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksų pataisoms, kuriomis išskirta atsakomybė už asmens tapatybės dokumentų neteisėtą gamybą, laikymą, klastojimą ir už tokių klastočių naudojimą.
Už pasų, vairuotojų pažymėjimų bei kitų asmens dokumentų neteisėtą gamybą, klastojimą ar tokių suklastotų asmens dokumentų naudojimą bei laikymą nuo šiol grės griežtesnės bausmės - areštas arba laisvės atėmimas nuo ketverių iki šešerių metų.
Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos numato, kad asmens tapatybės kortelės ar paso paėmimas kaip užstato užtraukia baudą nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų, o pasinaudojimas negaliojančiu asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu užtraukia baudą nuo vieno šimto iki penkių šimtų litų.
Rengti pataisas paskatino didėjantis Lietuvoje pasų ir kitų asmens tapatybės dokumentų klastojimo atvejų skaičius, taip pat versliškumo pobūdį įgaunantis tokių dokumentų klastojimas ir realizavimas. Seimo plenariniame posėdyje pristačiusi pataisas A.Staponkienė akcentavo ir kitus su šiais nusikaltimais susijusius pavojus, kad suklastotais dokumentais gali pasinaudoti nusikaltėliai arba teroristai, o dėl padidėjusios klastočių paklausos išaugo šių dokumentų vagysčių skaičius.
Atsižvelgiant į tokių veikų pavojingumą, šių klausimų galiojantis teisinis reglamentavimas vertintinas kaip ydingas, todėl papildymais siekiama pašalinti esamas teisės spragas, teigė parlamentarė, teisininkė Aldona Staponkienė.