Valstiečių liaudininkų frakcijos Seime narys Viktoras Rinkevičius inicijuos įstatymo projekto rengimą dėl energijos vartojimo efektyvumo didinimo, kuriame turėtų būti reglamentuota ir alternatyvios energetikos - biokuro gamyba, naudojimo tvarka bei plėtros kryptys. Parlamentaras siūlys sudaryti dokumento projektą rengsiančią darbo grupę, kurioje būtų Ūkio ministerijos atstovų, specialistų ir mokslininkų.
Su Lietuvos parlamentarų delegacija dalyvavęs Briuselyje jungtiniame Europos Parlamento ir Europos Sąjungos valstybių narių parlamentų atstovų pasėdyje energijos efektyvumo klausimais, kur buvo akcentuota būtinybė didinti energijos vartojimo efektyvumą, V.Rinkevičius sako, jog ši problema svarbi Lietuvai, nes prisidėtų prie konkurencingumo didinimo, naujų darbo vietų kūrimo, energijos tiekimo patikimumo bei ekologinių problemų sprendimo.
"Pasaulinės energetinės krizės fone, kai Lietuva neturi savo energetinių išteklių, o vandens ir oro energetika yra ribota, šaliai yra labai svarbi bioenergijos gamybos perspektyva ūkine ir ekologine prasme, juolab kad biokuro panaudojimo galimybės yra didelės", - sakė V. Rinkevičius. Parlamentaras akcentuoja, jog bioenergijos gamyba mažintų priklausomybę nuo išorinių energijos tiekimo šaltinių, lėšos už perkamus naftos produktus liktų Lietuvoje, daugiausia jos ūkininkams, tai padidintų ir kaimo žmonių užimtumą.
Pasak V.Rinkevičiaus, įvertinus atsinaujinančių energijos išteklių potencialą, tikėtina, kad 2010 metais bendrame kuro balanse šie ištekliai pasieks 12 procentų. Tuomet biodegalams pagaminti reikės 135 tūkst. tonų rapsų ir 94 tūkst. tonų kvietrugių. Tačiau parlamentaras tvirtino, jog Lietuva, įgyvendindama Europos Sąjungos Vienkartinės išmokos už plotus schemą, neturi galimybių iki 2009 m. mokėti tiesioginių išmokų už energetinius augalus iš ES biudžeto, todėl Lietuvos energetinių augalų gamintojai, negaudami tiesioginių išmokų už energetinių pasėlių plotus, yra ne vienodose konkurencinėse sąlygose. Pasitarime Briuselyje V.Rinkevičius priminė Lietuvos siūlymą sudaryti sąlygas ES paramai už energetinius augalus.
Europos Parlamento politinių grupių atstovai Briuselyje teigė, kad išnaudodama visą potencialą ES galėtų iki 2010 m. padidinti biomasės naudojimą daugiau negu du kartus, nes, palyginus su tradiciniais energijos šaltiniais ir net kai kuriomis kitomis atsinaujinančios energijos rūšimis, biomasės gamyba turi didelius privalumus ne tik ekologine prasme; prie palyginti mažų darbo sąnaudų padidėtų žmonių užimtumas, tai būtų ir alternatyvių pajamų šaltinis ūkininkams.