Ūkio ministras, Valstiečių liaudininkų frakcijos narys, LVLS Tarybos narys Vytas Navickas Seimui pateikdamas Nacionalinės energetikos strategijos projektą akcentavo, jog Strategija apibrėžia pagrindines energetikos sektoriaus vystymo kryptis iki 2025 metų ekonomiškumo, energetinio saugumo, aplinkosaugos ir valdymo tobulinimo aspektais, visapusiškai derinant su didėjančiais valstybės poreikiais ir naujausiais tarptautiniais reikalavimais.
Strategijoje nustatyti būdai ir priemonės energijos tiekimo strateginiam patikimumui užtikrinti, sumažinant arba neutralizuojant priklausomybės nuo dominuojančio pirminės energijos tiekėjo neigiamą įtaką. V.Navickas teigia, jog ši Strategija, lyginant su ankstesnėmis, išsiskiria tuo, kad joje ypač didelis dėmesys skiriamas energetinio saugumo, kaip Lietuvos nacionalinio saugumo sudedamosios dalies, stiprinimui. Dokumento projekte žymiai plačiau akcentuojamas regioninis bendradarbiavimas su kitomis Baltijos šalimis".
Pateikdamas projektą V.Navickas sakė, kad Strategijoje įvertinti svarbiausi ekonomikos ir energetikos pokyčiai, panaudota sukaupta patirtis ir informacija, reikalinga planuojant ir prognozuojant atskirų energetikos sektorių raidą, įvertinti pokyčiai ir energetikos plėtros planai kaimyninėse valstybėse, Europos Sąjungos energetikos politikos gairės, taip pat globalinės tendencijos.
Reglamentuoti klausimai siejasi su konkrečių sprendimų priėmimu dėl Nacionalinės energetikos strateginių tikslų, dėl energijos tiekimo strateginio patikimumo užtikrinimo, dėl Lietuvos interesų ir uždavinių Baltijos regione bei formuojant Europos Sąjungos energetikos politiką, dėl naujos atominės elektrinės statybos sąlygų ir eksploatavimo pradžios terminų ir pan.", pristatydamas projektą kalbėjo V.Navickas.
Nacionalinės energetikos plėtros strategijos projekte nustatyti tikslai - kompleksiškai integruoti Lietuvos energetikos sistemas, ypač elektros ir dujų tiekimo sektorius, į ES sistemas ir ES energetikos rinką; plėtoti pirminių energijos šaltinių įvairovę, atkuriant branduolinę energetiką ir sparčiais tempais didinti atsinaujinančių ir vietinių šaltinių lyginamąjį svorį, užtikrinti, kad iš vienos šalies tiekiamų gamtinių dujų dalis, naudojamų energijos gamybai, metiniame Lietuvos kuro balanse būtų ne didesnė kaip 30%. Taip pat numatoma gerinti energijos naudojimo efektyvumą ir taupyti energijos sąnaudas.
Įgyvendinant Strategijos projekte numatytus tikslus, svarbiausiais uždaviniais elektros sektoriuje nustatyti saugios branduolinės energetikos nenutrūkstamumo užtikrinimas, perimamumas ir plėtra, ir ne vėliau kaip 2015 metais pradėti eksploatuoti naują regioninę atominę elektrinę Baltijos šalių ir regiono poreikiams, ne vėliau kaip iki 2012 metų Lietuvos aukštos įtampos elektros tinklus sujungti su Skandinavijos šalių ir Lenkijos tinklais, o termofikacinėse elektrinės šildymo metu pagamintos elektros energijos dalį bendrame balanse 2025 metais padidinti iki 35%.
Dujų ir naftos sektoriuose svarbiausiais uždaviniais numatoma sukurti bendrą regioninę dujų saugyklą, pastatyti bendrą suskystintų gamtinių dujų importo terminalą, iki 2013
metų išvystyti dujų saugyklų pajėgumus ir palaikyti iki 60 dienų dujų atsargas o iki 2010 metų sukaupti ir nuolat palaikyti 90 dienų naftos produktų ir naftos atsargas.
Patvirtinus Nacionalinę energetikos strategiją, Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtins Ūkio ministerijos parengtą 5 metų Strategijos įgyvendinimo planą.