Seimo opozicinės Liberalų frakcijos nario, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo prof. Kęstučio Glavecko teigimu, 2006 metų valstybės biudžetas orientuotas ne į būsimų ekonominių bei konkurencinių grėsmių mažinimą bei ilgalaikę ūkio perspektyvą, o į einamąjį vartojimą bei neefektyvių atskirų socialinių ekonominių sektorių finansavimo didinimą. Jei ir toliau taip bus raikomas valstybės pyragas Lietuva gali patirti ekonominę krizę.
Prof. K.Glavecko teigimu, Vyriausybė kalba vien apie sparčius ekonomikos augimo tempus ir nemato ekonominių bei konkurencinių išorinių grėsmių, tokių kaip Europos Sąjungos finansinių perspektyvų neapibrėžtumas, senbuvių šalių ekonomikų stagnacija, energetikos kainų augimas, pavojinga Rytų šalių konkurencija Lietuvos įmonėms, vidinių investicijų mažėjimas, vis didėjantis darbo jėgos ir kapitalo trūkumas, valstybės valdymo neefektyvumas, lėti inovacinių procesų tempai, socialinės įtampos ir žemos atskirų gyventojų grupių pajamos.
Atskiri ekonomikos sektoriai akivaizdžiai hipertrofuoti ir Vyriausybė vis didina finansavimus iš valstybės biudžeto, pavyzdžiui, į statybų sektorius (2006 m. 2,3 mlrd. turtui įsigyti bei 850 mln. kelių statybai). Kitaip tariant, Vyriausybė mums dovanoja dramblius, o po sprendžia, kuo juos šerti. Neįvertinus vidinių ir išorinių ekonominių grėsmių Lietuvos ūkiui ir atitinkamai nekoreguojant veiksmų ir reformų eigos, 2007-2008 m. ekonomikos augimo tempai sulėtės iki 3,5-4 procento ir vėlesniais metais gali peraugti į ekonomikos stagnaciją ir netgi krizę, - teigia prof. K.Glaveckas.
Prof. K.Glavecko nuomone, norint, kad Lietuvos šalies ekonomika išties augtų, reikalingas privatizavimas daugelio valdymo ir administravimo funkcijų visuose valstybės valdymo lygmenyse, mokesčių mažinimas ir valdžios išlaidų efektyvumo didinimas, specialus atskirų inovacijų gamybai skatinimas ir eksporto rėmimas, mokslo tiriamųjų darbų, turinčių perspektyvas didesnis finansavimas.
Liberalų frakcijos sekretoriatas