A. Meškausko sprendimas atsistatydinti – sektinas pavyzdys į skandalus įsivėlusiems politikams

EN  FR

Kaip garbingą ir galintį būti pavyzdžiu vertindami Algirdo Meškausko pasitraukimą iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK)  pirmininko pareigų, Seimo liberalai mano, kad pats šio socialdemokrato buvimas šiose pareigose akivaizdžiai pademonstravo esamos personalijų į atsakingus valstybės postus skyrimo tradicijos ydingumą.

 

Seimo liberalai yra įsitikinę, kad pastarosiomis dienomis iškeltos abejonės dėl  A. Meškausko veiklos skaidrumo metė šešėlį ant visos jo vadovautos komisijos bei jos priimtų sprendimų. Tai pakenkė šios institucijos autoritetui.  Kartu pažymima, kad tokias pasekmes sukėlęs A. Meškauskas bent jau nesilaikė šalyje įsigalėjusios savo veiklos skaidrumu abejonių sukėlusių asmenų taikomos ir tolimesnį valstybės bei jos institucijų autoriteto žlugdymą lemiančios “kėdės įsikibimo” praktikos. Jis tapo bene pirmuoju pareigūnu, kuris kilus įtarimams dėl jo veiklos skaidrumo pats pasitraukė iš užimamų pareigų.

 

“A. Meškauskas bent jau savo pasitraukimu pasitarnavo politinės etikos formavimo raidai, pasielgdamas pagal demokratiškose šalyse  įprastas normas ir tapdamas sektinu pavyzdžiu abejonių dėl jų veiklos skaidrumo negalintiems paneigti A. Brazauskui bei A. Zuokui.” – teigia Liberalų frakcijos seniūnas Algis Kašėta.

 

Taip pat atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad A. Meškausko skyrimą į VTEK pirmininko  pareigas  nulėmė  pirmiausia  ne dalykinės savybės, o jo priklausomybė socialdemokratų partijai. Liberalų įsitikinimu tokių kriterijų laikymasis savaime sukelia abejones institucijų, kurioms vadovauja partiniu principu parinkti asmenys, gebėjimais veikti visos visuomenės labui.

 

 

 

Liberalų frakcijos sekretoriatas

Kontaktinis asmuo:

Algis Kašėta  8 699 05065


 
 © Seimo kanceliarija, 2008