Ko Lietuvos liberalų sąjūdis sieks prasidedančioje Seimo pavasario sesijoje?

EN  FR

Lietuvos liberalų sąjūdžio steigėjai, Seimo liberalų frakcijos nariai pasiryžę prasidedančioje Seimo pavasario sesijoje aktyviai dirbti, kad būtų įgyvendintos tiek anksčiau pradėtos iniciatyvos – statutiniams pareigūnams grąžintos neišmokėtos algos, užtikrintas Seimo dalyvavimas nustatant prioritetines Europos Sąjungos paramos skirstymo kryptis, tiek bent dalis įkurtos naujos politinės jėgos programoje išsikeltų tikslų. Seime surengtoje spaudos konferencijoje Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Seimo narys Petras Auštrevičius bei jo pavaduotojas, parlamentaras Eligijus Masiulis išskyrė keletą prioritetinių darbų.

1. Sesijos darbų programoje numatytas antrasis balsavimas dėl euro įvedimui reikalingų Konstitucijos pataisų. Liberalai Seime siūlys surengti plačią diskusiją dėl valiutos pakeitimo. „Esame įsitikinę, kad valiutos pakeitimas neturėtų stabdyti ekonomikos augimo tempų. Suprasdami euro įvedimo svarbą, raginame Vyriausybę dėti visas pastangas, kad priimant sprendimus, nulemsiančius visą tolesnę šalies ūkio raidą, nereikėtų vadovautis jau trylikos metų senumo Mastrichto sutarties kriterijais”, - sako P.Auštrevičius.

2. Liberalai ketina parengti ir teikti pataisas, kad jau kitų metų vasarį vyksiančiuose savivaldybių rinkimuose būtų įvestas elektroninis balsavimas. „Yra paprasčiausiai nenormali ir netoleruotina situacija, kuomet 300 tūkstančių laikinai iš Lietuvos išvykusių piliečių negali dalyvauti visai šaliai svarbių sprendimų priėmime. Galimybė balsuoti internetu ne tik užtikrintų demokratinių principų įgyvendinimą, bet ir neabejotinai padidintų piliečių aktyvumą rinkimuose, kuriuo taip dažnai pastaraisiais metais skundžiamasi”, - pažymi E.Masiulis.

3. Liberalai sieks, kad būtų pataisyti įstatymai ir suvienodintos veiklos bei finansavimo sąlygos valstybinėms ir privačioms aukštosioms mokykloms. „Jeigu nevalstybinių aukštųjų mokyklų diplomai taip pat pripažįstami, tai kodėl gi jos neturi galimybių gauti Valstybės finansavimą, kodėl jų studentai negali pasinaudoti Valstybės teikiamomis paskolomis? Juk ir kolegijų studentų tėvai – tokie pat mokesčių mokėtojai, tad kodėl jie diskriminuojami, vieniems leidžiant ir pasiskolinti iš biudžeto, o kitų reikalaujant tik į jį mokėti? Mūsų nuomone, šios padėties ištaisymas ne tik sumažintų studentų mokamų įmokų dydį, bet ir padidintų aukštųjų mokyklų konkurenciją, o tuo pačiu – ir studijų kokybę”, - tvirtina E.Masiulis.

4. Opozicijos atstovai taip pat užsibrėžę siekti, jog vidutinė senatvės pensija būtų susieta su vidutiniu darbo užmokesčiu – jam didėjant, automatiškai augtų ir pensininkų pajamos.

5. P.Auštrevičius teiks Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, užtikrinsiančias objektyvų bei išsamų viešųjų pirkimų konkursų sąlygų įvertinimą. „Vieša paslaptis: skelbiant konkursą dažnai jau iš anksto žinomas jo nugalėtojas, kadangi sąlygos būna pritaikomos vienai konkrečiai įmonei. Tokią praktiką tiesiog būtina keisti”, - tvirtina P.Auštrevičius.

 

 

Liberalų frakcijos sekretoriatas.

Kontaktiniai asmenys:

P.Auštrevičius, tel. 8698 42671

E.Masiulis, tel. 8698 42122

 

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008