Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narę Violetą Boreikienę stebina parlamentinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) požiūris į smurto šeimoje problemą. Svarstydamas parlamentarės teikiamas Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, pagal kurias visi smurto šeimoje atvejai būtų nagrinėjami valstybinio kaltinimo tvarka, komitetas nusprendė, jog šis siūlymas gali prieštarauti Konstitucijai joje įtvirtintai asmens teisei į privatų gyvenimą bei prokurorų savarankiškumo principui. TTK nuomone, pradėjus baudžiamąjį procesą tokiais atvejais, kai šeimos narys, kuriam padaryta žala, nesikreipia į teisėsaugos institucijas, būtų kišamasi į jo privatų gyvenimą. Tokia komiteto nuomonė reiškia ne ką kitą, kaip požiūrį, jog smurtas šeimoje yra privatus reikalas, o ne plataus masto visuomenės ir politinė problema. Neva, galbūt yra tokių žmonių, kuriems patinka būti skriaudžiamiems savo artimųjų, ir valstybė į tai neturėtų kištis. Didesnio cinizmo ir tiesiog archaiško mąstymo pavyzdžių parlamente būtų sunku ir atrasti, - piktinasi V.Boreikienė.
Teikti tokias Baudžiamojo kodekso pataisas politikę paskatino ta aplinkybė, jog dažnu atveju smurtą šeimoje patyręs asmuo paprasčiausiai bijo ginti savo teises teisme privataus kaltinimo tvarka, baimindamasis tolesnės smurtautojo agresijos, ar vengdamas ilgų bei painių teismo procedūrų. Kita vertus, V.Boreikienė atkreipia dėmesį, jog Konstitucija gina ne tik teisę į privatumą. Pamatiniame Lietuvos įstatyme įrašyta, jog šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę bei vaikystę, kas įpareigoja valstybę nebūti vien tik pasyvia šeimose besiklostančių santykių stebėtoja, - pastebi parlamentarė.
Dar 2003 m. Europos Tarybos Žmogaus teisių komisaro pranešime, parengtame po vizito į Lietuvą, akcentuojama, kad smurtas šeimoje labai paplitęs reiškinys, todėl būtinos radikalios reformos siekiant su juo efektyviai kovoti.
Policijos departamento duomenimis, vien sostinėje per 9 šių metų mėnesius pareigūnai gavo per 11 tūkstančių iškvietimų dėl triukšmo, konfliktų bei smurto bute. Apie 20 proc. visų gaunamų ir užregistruojamų pranešimų yra susiję su smurto šeimoje atvejais. Policijos duomenimis, realus gaunamų pranešimų dėl smurto šeimoje skaičius siekia 130 ir daugiau per mėnesį, nors per visą šį laikotarpį pradėti viso labo 234 ikiteisminiai tyrimai.