P.Auštrevičius: iš Vyriausybės laukiame iniciatyvos Lietuvoje įvesti ne progresinius, bet mažesnius mokesčius, didinančius motyvaciją dirbti

EN  FR

            Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija kritiškai vertina valdančiųjų socialdemokratų planus nuo kitų metų Lietuvoje įvesti progresinį gyventojų pajamų mokestį. Pasak frakcijos seniūno Petro Auštrevičiaus, socialdemokratų siūlomas progresinis mokestis, kuomet 15 proc. tarifu būtų apmokestinamas pirmasis uždirbamas tūkstantis litų, o likusiai sumai būtų taikomas 27 proc. tarifas, skatins gyventojus slėpti pajamas ir didins šešėlinę ekonomiką. Be to, tokia mokesčių sistema mažins darbuotojų motyvaciją tobulėti ir siekti didesnio atlyginimo, nes kuo daugiau jie uždirbs, tuo daugiau iš jų pasiims valstybė.

            „Mes puikiai suprantame socialdemokratų siekius vadovautis ideologija, tačiau Lietuvai šiuo metu reikia ne progresinių, bet mažesnių mokesčių, jeigu norime užtikrinti tolesnį šalies ūkio augimą, skatinti Lietuvos konkurencingumą bei neišvaryti dar daugiau dirbančiųjų į Airiją ir Jungtinę Karalystę. Tuo tarpu socialdemokratų pasiūlymas paprasčiausiai skatina gyventojus dirbti ir uždirbti mažiau”, - sako P.Auštrevičius. „Tikiuosi, jog Vyriausybė, iš kurios laukiama atitinkamo sprendimo, atsižvelgs į Prezidento Valdo Adamkaus, Investuotojų forumo, Pramonininkų konfederacijos, Laisvosios rinkos instituto kritiką ir teiks pasiūlymus, kurie reikalingi visai valstybei, o ne vien savo idėjinio tapatumo ieškantiems socialdemokratams”, - pažymi Seimo narys.

            Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai Eligijus Masiulis ir Gintaras Steponavičius dar pernai pasiūlė taisyti įstatymus ir trijų pagrindinių mokesčių – gyventojų pajamų, pelno ir pridėtinės vertės – tarifus suvienodinti iki 18 proc. Liberalų įsitikinimu, tai Lietuvą padarytų patrauklesnę tiek užsienio investuotojams, tiek į užsienį dirbti išvykusiems lietuviams, o svarbiausia – padidintų dirbančiųjų pajamas.

 

Liberalų sąjūdžio frakcijos sekretoriatas

Asmuo pasiteirauti:

P.Auštrevičius, tel.

8~698 42671



 
 © Seimo kanceliarija, 2008