Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas Gintaras Šileikis apgailestauja, jog Parlamentas neatsisako praktikos šeimos stiprinimu ir tinkamu vaiko ugdymu rūpintis tik įvairiomis proginėmis kalbomis, tačiau kuomet ateina metas priimti padėtį pagerinsiančius įstatymus, G.Šileikio teigimu, visos gražios kalbos čia pat pamirštamos. Ir šiandien Seimas nepritarė liberalų pasiūlymui taisyti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą, suteikiant didesnes socialines garantijas vaikus auginančioms šeimoms.
Liberalai pastebi, jog Darbo kodekse yra įtvirtinta darbuotojų teisė į atostogas vaikui prižiūrėti iki kol jam sueis treji metai, tačiau pagal dabar galiojantį įstatymą, motinystės (tėvystės) pašalpos mokamos tik iki kol vaikui sukanka vieneri metai. Frakcija siūlė numatyti, jog dar dvejus metus po vaiko pirmojo gimtadienio jį prižiūrinčiai motinai ar tėvui būtų mokama 50 procentų jo kompensuojamojo uždarbio dydžio siekianti pašalpa.
Nepritardamas mūsų pasiūlymui Seimas išreiškė poziciją, jog vaikus turi auginti ne jų tėvai, o samdytos auklės, - sako G.Šileikis. Apie kokį dar šeimos instituto stiprinimą, demografinės padėties gerinimą galima kalbėti, esant tokiam parlamentarų nusistatymui? Ypač stebina kone garsiausiai rūpestį šeima skelbiančios Tėvynės sąjungos frakcijos laikysena: kolegos neparėmė nei šio pasiūlymo, nei anksčiau Seimo priimtų išmokų vaikams įstatymo pataisų, numatančių išmokų mokėjimą ne tik 3-9 metų, bet ir vyresniems vaikams, - sako politikas.
Teikti minėtą pasiūlymą Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovus skatina vis prastesnė demografinė šalies padėtis - nors nuo 2003 m. gimstamumo rodikliai Lietuvoje gerėja, tačiau vis dar esame tarp mažiausiai vaikų sulaukiančių Europos Sąjungos visuomenių. G.Šileikis atkreipia dėmesį, jog daugeliu atveju šeimų, kuriose abu sutuoktiniai dirba, sprendimą neturėti vaikų nulemia praktiniai klausimai: kaip reikės prižiūrėti vaiką, po to kai jam sukaks vieneri? Kaip išlaikyti šeimą, vienam sutuoktinių toliau tęsiant atostogas? Todėl ir siūloma pratęsti pašalpų mokėjimo trukmę, kad finansiniai reikalai nebūtų patys svarbiausi planuojant šeimos pagausėjimą.
G.Šileikis sieks, jog atmetęs jo pasiūlymą, Seimas taip pat nepasielgtų su analogiškomis jo ir kito frakcijos nario Vytauto Čepo teikiamomis Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisomis. Joms Parlamentas yra pritaręs po pateikimo.