P.Auštrevičius ragina ministrus spręsti gyventojų ir verslo problemas

EN  FR

Seimo narys Petras Auštrevičius kreipėsi į Sveikatos apsaugos  ir Aplinkos ministrus ragindamas aiškiau reglamentuoti ir teisiškai išspręsti problemas, kylančias tarp gyventojų ir viešojo maitinimo įstaigų.

 

Ministrams Žilvinui Padaigai ir Arūnui Kundrotui adresuotame rašte teigiama, kad šiuo metu egzistuoja teisės aktų spragos ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo trūkumai, sprendžiant naktinių klubų, kavinių ir aplinkinių namų gyventojų tarpusavio nesutarimus.

 

Šią problemą atskleidė tarp vieno populiariausių sostinės naktinių klubų “Cozy” ir gyventojų kilęs konfliktas. Vilniaus Šv.Ignoto g. 16/10 namo gyventojai lapkričio mėnesį kreipėsi į Senamiesčio apygardoje išrinktą Seimo narį Petrą Autrevičių, prašydami padėti ir nutraukti 7 mėnesius besitęsiantį bevaisį susirašinėjimą su įvairiomis institucijomis. Gyventojai nuo pat klubo atidarymo skundėsi pablogėjusia gyvenimo kokybe: triukšmingi vakarėliai, vėdinimo sistemos keliamas triukšmas ir sklindantys kvapai kėlė grėsmę jų sveikatai.

 

“Asmeniškai kreipiausi į visas kontroliuojančias institucijas, norėdamas išsiaiškinti susidariusią padėtį. Tačiau reikia pripažinti, kad susirašinėjimas vyko vangiai ir susidarė įspūdis, kad problemos sprendimas buvo vilkinamas, todėl vasario 17 d. pakviečiau į atvirą susitikimą Vilniaus visuomenės sveikatos centro, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Tvarkos palaikymo ir priežiūros skyriaus, 3ojo Policijos komisariato, naktinio klubo “Cozy” atstovus ir Šv.Ignoto g. 16/10 namo gyventojus”,- teigia P.Auštrevičius.

 

Susitikimo metu paaiškėjo, kad šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose nereglamentuojamos kvapų (tame tarpe tabako) koncentracijos nustatymo tvarka ir normos, kad leidimai-higienos pasai yra vienodi tiek kavinėms, tiek naktiniams klubams, tos pačios normos galioja naktiniams klubams, įsikūrusiems  gyvenamuosiuose namuose. Informacija apie pažeidimus, kuriuos fiksuoja viena institucija (pvz., policija) nepasiekia kitos institucijos (šiuo atveju – Vilniaus visuomenės sveikatos centro), o jei ir pasiekia, tai nėra pagrindas imtis tolimesnių veiksmų. 2004 m. Seimo priimtas ir jau įsigaliojęs Triukšmo valdymo įstatymas praktiškai neveikia, nes vis dar nepriimti poįstatyminiai aktai.

 

“Tai nėra vieno klubo ir vieno namo gyventojų problema, šie klausimai yra aktualūs ir kituose miestuose gyvenantiems žmonėms. Džiaugiuosi, kad Vilniaus senamiestis traukia vilniečius, Lietuvos gyventojus ir užsienio turistus, plečiama pramogų infrastruktūra. Tačiau miestų centruose žmonės ne tik lankosi, bet ir gyvena. Manau, kad  verslo investicijos turi būti apgintos lygiai taip pat kaip ir gyventojų teisė į normalų gyvenimą. Nustatomos normos ir jų įgyvendinimą kontroliuojančios institucijos turėtų užtikrinti, kad tiek gyventojai, tiek verslininkai aiškiai žinotų sąlygas, kad po to nekiltų problemų. Miesto savivaldybė taip pat turėtų aktyviau domėtis šiais klausimais. Man taip ir nepaaiškėjo, kaip galėjo atsitikti taip, kad teisėti gyventojų reikalavimai buvo patenkinti tik praėjus 10 mėnesių, - teigia P.Auštrevičius.

 

Vasario 14 d. klubas “Cozy” sustabdė savo veiklą, nes Visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba, įvertinusi, kad naktinio baro veikla kelia grėsmę žmonių sveikatai ir saugai, nusprendė panaikinti jiems išduotą leidimą-higienos pasą.

 

Kontaktinis asmuo:

Petras Auštrevičius 8-698-42671

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008