2005-11-02

EN  FR

Seimo Užsienio reikalų komitetas pritarė

Lietuvos Respublikos ambasados Rumunijoje steigimui

 

 

 

 Seimo Užsienio reikalų komitetas susitiko su Lietuvoje išrinktais Europos parlamento nariais: Laima Liucija Andrikiene, Eugenijumi Gentvilu, Justu Vincu Paleckiu ir Rolandu Pavilioniu. Diskusijoje buvo kalbėta apie Europos Komisijos pareiškimą apmąstyti valstybėms narėms pasiūlytą “D planą”, t.y. planą demokratijai, dialogui ir diskusijoms. Apmąstymo laikotarpis turi būti panaudotas tam, kad kiekvienoje šalyje narėje būtų galima organizuoti plačias diskusijas, apimančias piliečius, pilietinę visuomenę, socialinius partnerius, nacionalinius parlamentus ir politines partijas. Bet kurią Europos ateities viziją reikia grįsti aiškiu piliečio poreikių ir lūkesčių suvokimu. Tai ir yra “D plano” tikslas. Seimo ir Europos Parlamento nariai kalbėjo apie Lietuvos piliečių lūkesčius, susijusius su Europos ateitimi, diskutavo, ar Lietuvoje yra aktualūs Europos Sąjungos klausimai ir ar yra visuomenės pasitikėjimas Europos Sąjunga.

Uždarame posėdyje Komiteto nariai apsvarstė Europos Komisijos 2005 m. išsamius pažangos vertinimo pranešimus apie Rumunijos ir Bulgarijos pasirengimą stojimui į Europos Sąjungą.

Užsienio reikalų komiteto nariai apsvarstė Užsienio reikalų ministerijos kreipimąsi dėl Lietuvos Respublikos ambasados Rumunijoje steigimo ir vienbalsiai pritarė pasiūlymui steigti Lietuvos Respublikos ambasadą Bukarešte. Pastaruoju metu Lietuvos ir Rumunijos santykiai tampa vis aktyvesni. Lietuva ir Rumunija bendradarbiauja tiek dvišalio, tiek regioninio ir daugiašalio formato klausimais. Bendradarbiavimas ypatingai suintensyvėjo abiem šalims įstojus į NATO bei Lietuvai tapus ES nare. Rumunijai netrukus tapsiant taip pat ES nare, akivaizdžiai atsiranda poreikis koordinuoti bendrus veiksmus, siekiant įtvirtinti šalių interesus šiose organizacijose. Taip pat nuolat auga Lietuvos kapitalo investicijos Rumunijoje. Todėl yra aktualu diplomatinėmis priemonėmis užtikrinti sparčiai augančius Lietuvos ekonominius interesus šioje šalyje. Įkūrus Lietuvos Respublikos ambasadą Bukarešte, galima būtų svarstyti atstovavimo Lietuvai iš Bukarešto kitose regiono šalyse (pvz., buvusioje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje, kurioje iki šiol nėra diplomatinio atstovavimo Lietuvai) klausimą.

Komiteto nariai taip pat vienbalsiai pritarė  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Antano Valionio teikimui dėl Šarūno Adomavičiaus kandidatūros į Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Maltos Respublikai, Šveicarijos Konfederacijai ir San Marino Respublikai pareigas.

 

 

 

 

           

 

 

Vaida Tupčiauskaitė (6799)

Užsienio reikalų komiteto patarėja

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008