2005-11-16

EN  FR

Seimo Užsienio reikalų komitetas pritarė Lietuvos Respublikos ambasados Moldovos Respublikoje steigimui

 

Seimo Užsienio reikalų komitetas svarstė:

Užsienio reikalų ministerijos kreipimąsi dėl Lietuvos Respublikos ambasados Moldovos Respublikoje steigimo. Komiteto narius su minėtu klausimu supažindino Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Albinas Januška. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai nutarė pritarti Lietuvos Respublikos ambasados Moldovos Respublikoje steigimo būtinybei. Pastaruoju metu Lietuvos Respublikos ir Moldovos Respublikos bendradarbiavimas tampa vis intensyvesnis. Moldova traukia vis didesnį tarptautinės bendruomenės dėmesį – po 2005 m. kovo 6 d. įvykusių parlamento rinkimų Moldova kartu su Gruzija ir Ukraina Rytų Europoje sudaro grupę šalių, kurios pademonstravo savo pasiryžimą puoselėti demokratijos vertybes ir siekį įgyvendinti eurointegracinius tikslus. Šiame kontekste vis didesnę reikšmę įgyją regioninio bendradarbiavimo Rytų Europoje stiprinimas, kuriame Lietuva atlieka aktyvų vaidmenį. Nuolatinis Lietuvos diplomatinės atstovybės buvimas Moldovoje užtikrins geresnį atstovavimą mūsų valstybei, suaktyvins santykių su Moldova, kaip viena iš rytinių Europos Sąjungos kaimynių plėtrą, sustiprins Lietuvos pastangas įsitvirtinti kaip Europinės kaimynystės politikos ekspertei.

Diplomatinės tarnybos įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą XP-747. Su minėtu įstatymo pakeitimo projektu Komiteto narius supažindino Komiteto išvadų rengėjas Justinas Karosas. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai pritarė pateiktam projektui. Įstatymo projektas teikiamas atsižvelgiant į Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje bei Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą minties, tikėjimo ir sąžinės laisvę, asmenų lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principus. Teikiamu įstatymo projektu siekiama patobulinti priesaikos procedūrą, kuri nereikalautų iš asmens, prisiekusio be sakinio "Tepadeda man Dievas", šį sakinį išbraukti ir tik po to pasirašyti. Jam tereiktų pasirinkti vieną iš įstatyme nustatytų lygiaverčių priesaikos tekstų, kurie skiriasi tuo, kad viename tekste yra sakinys "Tepadeda man Dievas", o kitame - šio sakinio nėra, jį perskaityti ir pasirašyti.

2005 m. lapkričio 10 d. plenarinio posėdžio metu Seimo nariam paprašius priėmimo stadijoje padaryti pertrauką Įstatymo „Dėl Lietuvos Respublikos ir Europos vidutinės trukmės orų prognozių centro bendradarbiavimo susitarimo ratifikavimo“ projektas Nr. XP-692 buvo perduotas dar kartą apsvarstyti pagrindiniam - Užsienio reikalų komitetui. Po svarstymo Komiteto nariai nutarė grąžinti projektą iniciatoriams tobulinti pagal pateiktas Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabas.

            Uždaro posėdžio metu Komiteto nariai išklausė Užsienio reikalų ministro Antano Valionio ataskaitą po Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos posėdžio 2005 m. lapkričio 7 d. bei informaciją apie Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos posėdį įvykusį 2005 m. lapkričio 11-12 d. Palangoje.

 

Užsienio reikalų komiteto patarėjas

Deividas Stankevičius (23967 98)

 

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008