2004-12-21

EN  FR

Seimo Užsienio reikalų komitetas grąžino iniciatoriams tobulinti Įstatymo „Dėl Monrealio protokolo dėl medžiagų, ardančių ozono sluoksnį, Londono ir Kopenhagos papildymų bei pataisų ratifikavimo" 2 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo“

projektą Nr. XP-62

 

Seimo Užsienio reikalų komitetas svarstė:

Įstatymo „Dėl Monrealio protokolo dėl medžiagų, ardančių ozono sluoksnį, Londono ir Kopenhagos papildymų bei pataisų ratifikavimo" 2 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo“ projektą Nr. XP-62. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai nutarė grąžinti projektą iniciatoriams tobulinti. Kadangi tarptautinių sutarčių išlygos ir pareiškimai yra tarptautinių sutarčių sudedamoji dalis, todėl manytina, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė savo nutarimu negali teikti tokio įstatymo pataisos be Respublikos Prezidento dekreto. Komiteto nariai remdamiesi Seimo statuto 67 straipsnio 3 dalimi taip pat nusprendė kreiptis į Teisės ir teisėtvarkos komitetą, prašant pateikti preliminarų minėto ratifikavimo įstatymo projekto atitikimo Konstitucijai vertinimą. Su minėtu klausimu Komiteto narius supažindino Komiteto išvadų rengėjas Audronius Ažubalis, Aplinkos ministerijos sekretorius  Aleksandras Spruogis, Respublikos Prezidento patarėja teisės klausimais Toma Birmontienė ir Seimo kanceliarijos Teisės departamento vyresnysis patarėjas Justinas Žilinskas.

Seimo nutarimo „Dėl Seimo nutarimo „Dėl Nacionalinio saugumo strategijos patvirtinimo“ pakeitimo“ projektą Nr. IXP-3920. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai pritarė pateiktam Seimo nutarimo pakeitimo projektui, kurį pristatė Komiteto išvadų rengėjas Vaclov Stankevič. Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo strategija - dokumentas, nustatantis pagrindinius nacionalinio saugumo politikos principus. Jis apima visas politinės, ekonominės, kultūrinės, karinės ir diplomatinės veiklos sritis. Nacionalinio saugumo strategija buvo patvirtinta Seimo nutarimu 2002 m. gegužės 28 dieną, tačiau įvykus tam tikriems kokybiniams pokyčiams – Lietuvai tapus visateise NATO ir Europos Sąjungos nare, pasikeitė aplinka ir konkrečiai Lietuvos Respublikos statusas dalyvaujant šiose tarptautinėse organizacijose. Todėl kilo būtinumas atlikti būtinus šios strategijos redakcijos pakeitimus. Lietuvos saugumo politika apibrėžta kaip NATO ir Europos Sąjungos saugumo politikų sudėtinė dalis. Kalbant apie saugumo interesus, ypač išskirtina tai, kad papildytas skirsnis apie stiprią pilietinę visuomenę. Papildytos ir pataisytos dalyvavimo tarptautinėse operacijose, krizių valdymo ir prevencijos, nusikaltimų kontrolės ir prevencijos, aplinkos apsaugos, socialinio saugumo, ekonominio saugumo, kultūros tapatumo išsaugojimo dalys. Pataisyta karinių pajėgumų stiprinimo dalis ir išskirtos trys pagrindinės kryptys: moderni, gebanti veikti kartu su NATO sąjungininkėmis kariuomenė, aukštos kvalifikacijos, gerai parengtos karinės pajėgos ir tolimesnis kariuomenės modernizavimas.

 

 

Užsienio reikalų komiteto patarėjas

Deividas Stankevičius (23967 98)



 
 © Seimo kanceliarija, 2008