Apie 2005-11-16 posėdį

EN  FR

 

 

1. SVARSTYTA: Seimo nutarimas “Dėl pritarimo A.Valantino skyrimui Lietuvos Respublikos generaliniu prokuroru” projektas XP-870.

NUSPRĘSTA: Bendru sutarimu pritarti Seimo nutarimo projektui XP-870.

 

2. SVARSTYTA: 2005 m. lapkričio 3 d. Konstitucinio Teismo nutarimas “Dėl Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo 21 straipsnio 2 dalies (2000 m. kovo 16 d. redakcija), 3 dalies (2002 m. birželio 11 d. redakcija), 4 dalies (1999 m. gegužės 11 d. redakcija), 7 dalies (2002 m. birželio 11 d. redakcija) ir dėl šio įstatymo (2003 m. lapkričio 20 d. redakcija) 26 straipsnio 5, 7, 14 dalių atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai”.

NUSPRĘSTA: Bendru sutarimu kreiptis į Seimo valdybą dėl darbo grupės sudarymo.

 

3. SVARSTYTA: 2005 m. lapkričio 3 d. Konstitucinio Teismo nutarimas “Dėl Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 1632 straipsnio (2002 m. liepos 5 d. redakcija) 5 dalies ir šio straipsnio (2003 m. liepos 4 d. redakcija) 6 dalies atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai”.

NUSPRĘSTA: Komiteto nariai buvo supažindinti, kad Administracinių teisės pažeidimų kodekso 1632 straipsnio (2002 m. liepos 5 d. redakcija) 5 dalis ir šio straipsnio (2003 m. liepos 4 d. redakcija) 6 dalis neprieštarauja LR Konstitucijai.

 

4. SVARSTYTA: Dėl pritarimo komiteto narių komandiruotėms: A.Staponkienės į Rusijos Federacijos Valstybės Dūmą, V.Žiemelio į Rusijos Federacijos Valstybės Dūmą, J.Sabatausko į Didžiąją Britaniją.

NUSPRĘSTA: Bendru sutarimu pritarti visoms šioms komandiruotėms.

 

5. SVARSTYTA: Seimo atstovo Europos Parlamente įstatymo pakeitimo įstatymo projektas XP-832.

NUSPRĘSTA: Bendru sutarimu padaryti pertrauką Komiteto svarstyme.

 

6. SVARSTYTA: Seimo statuto 6 ir 15 straipsnių pakeitimo ir papildymo projektas XP-675.

NUSPRĘSTA: Bendru sutarimu grąžinti įstatymo projektą iniciatoriams tobulinti, atsižvelgiant į komiteto siūlymus:

Aiškiai nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kad kiekvienu atveju, kai kiltų abejonės dėl to, ar Seimo nario veikla neperauga į verslą, būtų galima išsiaiškinti visas faktines aplinkybes, įvertinti tą veiklą ir nustatyti, ar minėta veikla nėra nesuderinama su Seimo nario konstituciniu teisiniu statusu;

Aiškiai nustatyti ir būdus, kurie sudarytų teisines prielaidas užkirsti kelią Seimo nario pareigų nesuderinamumui su užsiimamu verslu, komercija, kita privačia veikla, kuria siekiama pelno, atsirasti;

Nustatyti veiksmingą Seimo nario pareigų nesuderinamumo su kitomis pareigomis bei darbu, taip pat draudimo gauti kitą atlyginimą, išskyrus Konstitucijoje nustatytas išimtis, kontrolę;

Tobulinant šį projektą, paraleliai peržiūrėti ir Seimo Etikos ir procedūrų komisijos funkcijas.

 

7. SVARSTYTA: Preliminarus įvertinimas, ar Valstybės tarnybos įstatymo 24, 43 straipsnių ir priedėlio pakeitimo įstatymo projektas XP-773 atitinka LR Konstituciją.

NUSPRĘSTA: Vadovaudamasis LR Seimo statuto 67 str. 3 p. bei atsižvelgdamas į LR Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadas bei Komitete išdėstytus argumentus Komitetas preliminariai įvertino, kad Projektas XP-773 savo turiniu prieštarauja Konstitucijos 48 straipsnyje įtvirtintam teisingo apmokėjimo už darbą principui bei konstituciniam teisėtų lūkesčių principui.

 

8. SVARSTYTA: Preliminarus įvertinimas, ar Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo 4 straipsnio ir Įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo projektas XP-774 atitinka LR Konstituciją.

NUSPRĘSTA: Vadovaudamasis LR Seimo statuto 67 str. 3 p. bei atsižvelgdamas į LR Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadas bei Komitete išdėstytus argumentus Komitetas preliminariai įvertino, kad Projektas XP-774 savo turiniu prieštarauja Konstitucijos 48 straipsnyje įtvirtintam teisingo apmokėjimo už darbą principui bei konstituciniam teisėtų lūkesčių principui.

 

 

 

 

 

 

 

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto padėjėja

Birutė Kovalenkienė, 239-6794



 
 © Seimo kanceliarija, 2008