2006-03-22 d. INFORMACIJA apie Kaimo reikalų komiteto posėdį Nr.5(45)

EN  FR

            2005 m. kovo 22 d.  Kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo svarstyti Žemės įstatymo 7, 10 ir 32 straipsnių pakeitimo  ir Notariatoįstatymo 27(1)  straipsnio papildymo įstatymų projektų svarstymo parengiamieji darbai. Komiteto išvadų rengėjais šiems įstatymų projektams paskirti Seimo nariai Jonas Juozapaitis ir Kazys Starkevičius. Klausymus nuspręsta  rengti 2006-04 05 d. išvadų projektai turi būti pateikti iki 2006-04-10 d.,  svarstymo data pagrindiniame – Kaimo reikalų komitete  2006-04-12 d.

            Posėdyje buvo  pritarta Kaimo reikalų komiteto Pavasario sesijos darbo planui (2006 m. kovo 10 d. – 2006 m. birželio 31 d.).

Posėdyje buvo apsvarstyta padėtis šalies  mėsos sektoriuje. dalyvavo valdžios institucijų atstovai, ūkininkai, mėsos perdirbėjai, mokslininkai, kai kurių apskričių ir rajonų žemės ūkio skyrių vadovai.

Surengti posėdį paskatino blogėjanti situacija aprūpinant mėsos perdirbamąją pramonę vietine  žaliava, didėjantis  išvežamų į užsienį veršelių skaičius.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Jonas Jagminas nurodė, kad formuoti racionalią žemės ūkio struktūrą, skatinti konkurencingą gamybą, įgyvendinti veislininkystės politiką yra pirmaeilis Žemės ūkio ministerijos uždavinys.

             Pirmininkas apibūdindamas šią opią problemą,  pažymėjo, kad Žemės ūkio ministerija tvirtindama investicines programas neįtakojo racionalios skerdyklų schemos respublikoje ir jų skaičius neatitinka žaliavų resursų apimties.

Pažymėta ir tai, kad Žemės ūkio rūmai pilnai neatlieka savo misijos – vadovauti kooperacijos plėtrai žemės ūkyje.

Žemės ūkio rūmaiprivaloburti mėsinių galvijų augintojus į kooperaciją, nes geresnės progos tartis ir veikti  su perdirbėjais nėra. Šiandien gyvulių augintojai gali šnekėtis su perdirbėjais kaip lygūs su lygiais – sakė J. Jagminas

Kartu buvo atkreiptas ir mėsos perdirbimo įmoniųvadovų dėmesys į tai, kad jie   turi steigti savo žaliavų bazes su gyvulių augintojais ilgalaikių sutarčių pagrindu, atvirai skelbti gyvulių supirkimo kainų principus, priklausomai nuo jų veiklos galutinio rezultato.

            Apsvarstęs padėtį mėsos sektoriuje, Komitetas nutarė pasiūlyti  Žemės ūkio   ministerijai kartu su socialiniais partneriais išanalizuoti  susidariusią  padėtį šalies mėsos sektoriuje,  numatyti  ekonomines, veterinarines ir juridines priemones siekiant užtikrinti mėsinės galvininkystės ir kiaulininkystės plėtros apimtis.

Žemės ūkio ministerijai rengiant Kaimo plėtros 2007-2013 metų plano projektą pasiūlyta  numatyti maksimalius paramos dydžius gyvulininkystės fermų statybai ir jų  modernizavimui.

Komitetui pateikti skirtingi  duomenys apie gyvulininkystės būklę, gyvulių bandos pokyčius  iš įvairių valstybės institucijų: Statistikos departamento, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro. Šie duomenys skiriasi ne dešimtimis, bet ir šimtais tūkstančių vienetų.

Ministerijai nurodyta suderinti visų atsakingų už mėsos sektorių  institucijų statistinių duomenų teikimą apie galvijų bandos būklę ir jos pokyčius.

Komiteto nariai atkreipė dėmesį į monopolistinių  mažmeninės prekybos įmonės diktatą mėsos perdirbimo įmonėms nustatant  mažesnes produktų kainas, o tai ženkliai atiliepia ir visam žemdirbių verslui. Nutarta inicijuoti Vyriausybėje spartesnį Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projekto pateikimą Seimui.

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008