2006-11-06 d. informacija apie kaimo reikalų komiteto posėdį Nr.36(37)

EN  FR

SEIMO KAIMO REIKALŲ KOMITETAS

 

PRANEŠIMAS SPAUDAI

 

apie  komiteto 2006-12-06 d. posėdį

 

Komitetas svarstė Europos Komisijos 2007 m. teisėkūros ir darbo programą. Komitetas nusprendė keturis programoje pateikiamus pasiūlymus priskirti aktualių kategorijai. Tai Kompleksinio paramos susiejimo ataskaita ir teisės aktų dėl tiesioginės paramos schemų pagal bendrąją žemės ūkio politiką projektai, Komunikatas dėl 2007–2013 m. gyvūnų sveikatos strategijos, Reglamentas (EB) Nr. 1774/2002 dėl gyvūninės kilmės šalutinių produktų bei Komunikatas dėl neverslinio dydžio žuvų išmetimo į jūrą panaikinimo Europos žuvininkystės sektoriuje. Komitetas paskyrė komiteto narius, kurie bus atsakingi už dalyvavimą pozicijos dėl šių pasiūlymų rengimo ir derinimo procese.

Komitetas svarstė Europos Bendrijos 2007-2013 m. valstybės pagalbos žemės ūkio ir miškininkystės sektoriuose gairių projektą ir nusprendė rekomenduoti Žemės ūkio ministerijai derybose  siekti pratęsti pereinamuosius laikotarpius šiuo metu taikomoms  ypač svarbioms valstybės pagalbos priemonėms: įsigyjant  žemės ūkio paskirties valstybinę žemę,  augalų sertifikuotą dauginamąją  medžiagą, veislinius gyvūnus, modernizuojant žieminius šiltnamius ir kt.

Šiandien Kaimo reikalų komitete įvyko  Tautinio paveldo produktų įstatymo projekto (Nr.XP-1102) klausymai. Klausymų metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas Vyriausybės išvadai. 

Vyriausybė iš esmės pritaria įstatymo projektui, tačiau siūlo išbraukti IV skyrių ,,Valstybės parama tautinio paveldo produktų sukūrimui ir realizavimui” bei V skyrių ,,Tradicinių amatininkų mokymo sistemos sukūrimas”. Daug diskusijų sukėlė Vyriausybės siūlymas įstatymo įsigaliojimo datą nukelti į 2008 m. sausio 1 d. 

Dauguma klausymų dalyvių palaikė nuomonę, jog įstatymo projekte turi būti numatytos nacionalinės ir Europos Sąjungos paramos priemonės tautinio paveldo produktų gamintojams.

Nuspręsta prašyti Žemės ūkio ministerijos pateikti šio įstatymo įgyvendinimui būtinų administravimo išlaidų finansinius skaičiavimus.

Vieningai buvo pritarta nuomonei, kad tradiciniams amatininkams teksianti tautinio paveldo produktų sertifikavimo našta būtų kuo mažesnė.  

pritarta nuomonei, kad tradicinių amatų mokymas yra profesinio mokymo sudedamoji dalis, todėl neturėtų  būti kuriama atskira tradicinių amatų mokymo sistema, o jos nuostatos perkeltos į šiuo metu Seime svarstomą Profesinio mokymo įstatymo projektą. Siūlymus dėl konkrečių nuostatų perkėlimo gruodžio mėnesį pateiks Švietimo ir mokslo ministerija. 

Klausymų dalyviai vieningai pritarė, kad atsižvelgiant į išsakytas pastabas patobulintas Tautinio paveldo produktų įstatymo projektas turi būti priimtas kuo skubiau, o kai kurios jo nuostatos gali įsigalioti ir vėliau. Šio įstatymo priėmimas yra būtinas įgyvendinant Kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonės ,,Kaimo paveldo išsaugojimas ir modernizavimas: amatų plėtra” įgyvendinimui.  

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008