Seimo Užsienio reikalų komitetas
pritarė
Seimo rezoliucijos Dėl Rusijos Federacijos spaudimo Gruzijai
projektui
Užsienio reikalų komitetas posėdyje apsvarstė šiuos klausimus:
Seimo rezoliucijos dėl Gruzijos Respublikos patiriamo spaudimo projekto svarstymas. Komiteto nariai apsvarstė ir pritarė Seimo narių Audroniaus Ažubalio ir Henriko Žukausko teiktam ir posėdžio metu patikslintam Seimo rezoliucijos projektui dėl Rusijos Federacijos spaudimo Gruzijai. Rezoliucijos tekste teigiama:
Lietuvos Respublikos Seimas su nerimu sutiko žinią apie Rusijos Federacijos priimtą sprendimą nuo šių metų spalio mėnesio 3 dienos sustabdyti susisiekimą geležinkeliais, jūra, lėktuvais ir autobusais, taip pat pašto ryšius su Gruzija. Atsižvelgiant į jau Rusijos Federacijos įvestus draudimus jos teritorijoje prekiauti Gruzijoje pagamintais vynais ir mineraliniu vandeniu, visa tai galima laikyti ekonominės blokados pradžia.
Lietuvos Respublikos Seimas apgailestauja, kad Rusijos Federacijos reakcija į teisėtą keturių jos karininkų sulaikymą Gruzijoje, vėliau geranoriškai perduotų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO), buvo tokia neadekvačiai griežta, ir kviečia Rusijos Federaciją atšaukti visas anksčiau ir dabar įvestas ekonomines sankcijas Gruzijai.
Lietuvos Respublikos Seimas ragina Rusijos Federaciją ir Gruziją, remiantis tarptautinės teisės principais, tarp jų šalių suverenumo ir teritorinio vientisumo pripažinimu, kuo greičiau atnaujinti politinį dialogą, nes tik taip galima siekti taikos ir stabilumo Pietų Kaukaze.
Lietuvos Respublikos pozicijų pristatymas vykstant į ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdį 2006 m. spalio 5-6 d. (SIS II įgyvendinimas, išvados; Integruota sienų valdymo strategija; Įgaliojimai derėtis dėl readmisijos susitarimų su Buvusiąja Jugoslavijos Respublika Makedonija, Serbijos Respublika, Bosnija ir Hercegovina ir Juodkalnijos Respublika; Įgaliojimai derėtis dėl vizų režimo supaprastinimo susitarimų su Buvusiąja Jugoslavijos Respublika Makedonija, Serbijos Respublika, Bosnija ir Hercegovina ir Juodkalnijos Respublika; Antras Komisijos pranešimas Tarybai dėl vizų režimo abipusio netaikymo tam tikroms trečiosioms šalims; Konsultacijos dėl galimybės pradėti derybas dėl vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimų su Moldova. (Uždaras klausimas.). Komiteto nariai pritarė Lietuvos Respublikos pozicijoms, kurias Komiteto nariams pristatė Vidaus reikalų ministras Raimundas Šukys
Įstatymo Dėl Stokholmo konvencijos dėl patvariųjų organinių teršalų (POT) ratifikavimo projektas Nr.XP-1599. Su klausimu Komiteto narius supažindino Komiteto išvadų rengėjas Algirdas Ivanauskas ir Aplinkos ministerijos sekretorius Aleksandras Spruogis. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai pritarė ratifikavimo įstatymo projektui.
Patvarieji organiniai teršalai turi didelį neigiamą poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai. Ratifikavimo įstatymo projekto tikslas neigiamo poveikio, numatant prevencines priemones ir nustatant papildomus reikalavimus dėl tokių atliekų tvarkymo sudaryti teisines prielaidas, kad būtų apsaugota žmonių sveikata ir aplinka nuo patvariųjų organinių teršalų.
Įstatymo Dėl Lietuvos Respublikos ir Europos vidutinės trukmės orų prognozių centro bendradarbiavimo susitarimo ratifikavimo projektas Nr.XP-1600. Su klausimu Komiteto narius supažindino Komiteto išvadų rengėjas Algirdas Ivanauskas ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktore Vida Augulienė. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai pritarė ratifikavimo įstatymo projektui.
Bendrame hidrometeorologinės informacijos sraute ypatinga svarba išsiskiria hidrometeorologinės prognozės. Iš Europos vidutinės trukmės orų prognozių centro gaunama informacija padės sudaryti daug tikslesnes, didesnės trukmės orų prognozes konkrečioms Lietuvos vietovėms. Tai neabejotinai teigiamai įtakos verslo sąlygas, ypač tų ūkio subjektų, kurių veikla tiesiogiai priklauso nuo oro sąlygų.