Seimo Užsienio reikalų komitetas
pritarė
Įstatymų Dėl Lietuvos Respublikos ir Bulgarijos Respublikos sutarties
dėl pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo
ir mokesčių slėpimo prevencijos ratifikavimo projektui Nr. XP-1718
Užsienio reikalų komitetas posėdyje apsvarstė šiuos klausimus:
Įstatymo Dėl Lietuvos Respublikos ir Bulgarijos Respublikos sutarties dėl pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos ratifikavimo projektą Nr. XP-1718. Su klausimu Komiteto narius supažindino Komiteto išvadų rengėjas Algirdas Paleckis ir Finansų ministerijos sekretorė Ingrida Šimonytė. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai pritarė ratifikavimo įstatymo projektui.
Sutartis sudaryta vadovaujantis tipiniu Lietuvos Respublikos šios sutarties projektu. Sutarties nuostatose apibrėžiamos sutarties taikymo sritys, paaiškinamas pajamų ir kapitalo apmokestinimas bei nustatomi dvigubo apmokestinimo panaikinimo būdai. Priėmus įstatymą bus sudarytos sąlygos sutarties, kuri turėtų skatinti Bulgarijos rezidentus investuoti į Lietuvos Respublikos ūkį ir kartu užkirsti kelią mokesčių slėpimui, įsigaliojimui bei taikymui.
Įstatymo Dėl Lietuvos respublikos Vyriausybės ir Izraelio Valstybės Vyriausybės sutarties dėl pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos ratifikavimo projektą Nr. XP-1720. Su klausimu Komiteto narius supažindino Komiteto išvadų rengėjas Algirdas Paleckis ir Finansų ministerijos sekretorė Ingrida Šimonytė. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai pritarė patobulintam ratifikavimo įstatymo projektui.
Kaip ir aukščiau minima sutartis, ši sutartis sudaryta vadovaujantis tipiniu Lietuvos Respublikos tokios sutarties projektu, kuris buvo paruoštas pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ir Jungtinių Tautų dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties modelius, atsižvelgiant į EBPO ekspertų pastabas bei į Užsienio reikalų ministerijos ir Teisingumo ministerijos pastabas. Priėmus įstatymą bus sudarytos sąlygos sutarties, kuri turėtų skatinti Izraelio rezidentus investuoti į Lietuvos Respublikos ūkį ir kartu užkirsti kelią mokesčių slėpimui, įsigaliojimui bei taikymui.
Įstatymo Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės Vyriausybės susitarimo dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos ratifikavimo projektą Nr. XP-1716. Su klausimu Komiteto narius supažindino Komiteto išvadų rengėjas Algirdas Paleckis ir Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai pritarė ratifikavimo įstatymo projektui.
Pastaraisiais metais Lietuvos Respublikos dvišaliai santykiai gynybos, kovos su terorizmu ir saugumo srityse su Jungtine Karalyste yra itin intensyvūs, šiuo susitarimu siekiama stiprinti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės institucijų bendradarbiavimą nacionalinio saugumo srityje ir užtikrinti apsikeičiamos įslaptintos informacijos apsaugą. Susitarimas abiem šalims priimtinu būdu apibrėžia esmines sąvokas, numato šalių įsipareigojimus ir įslaptintos informacijos apsaugos reikalavimus, reglamentuoja įslaptintų sandorių sudarymo sąlygas, vizitų procedūras, reikalavimus, taikomus perduodant įslaptintą informaciją, galimų įslaptintos informacijos apsaugos režimo pažeidimų nagrinėjimo tvarką, išlaidų, susijusių su susitarimo įgyvendinimu, pasidalijimo principus ir kitus klausimus.
Įstatymo Dėl Protokolo, pakeičiančio Šiaurės Atlanto Sutarties Šalių susitarimo dėl bendradarbiavimo, susijusio subatomine informacija, Saugumo priedą, ratifikavimo projektą NR. XP-1719. Su klausimu Komiteto narius supažindino Komiteto išvadų rengėjas Algirdas Paleckis ir Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai pritarė ratifikavimo įstatymo projektui.
Protokolu keičiama galiojanti Šiaurės Atlanto Sutarties Šalių susitarimo dėl bendradarbiavimo, susijusio su atomine informacija (ATOMAL) Saugumo priedo nuostata teigia, kad Reguliariai, tačiau ne rečiau kaip kartą kas dvylika mėnesių, atliekamas visų NATO karinių ir civilinių institucijų bei valstybių narių, kurios gauna pagal Susitarimą atominę informaciją, išsamus saugumo tikrinimas, vadovaujantis šio Priedo I skyriaus A dalyje nustatytais kriterijais. Kaip teigiama Protokolo preambulėje, atsižvelgiant į atominės informacijos apsaugos poreikių raidą, būtina pakeisti išsamaus tokią informaciją gaunančių subjektų saugumo tikrinimo periodiškumą, nes dabar numatytas bent vieno patikrinimo per metus reikalavimas nebeatitinka besikeičiančių informacijos apsaugos užtikrinimo reikalavimų.
Dėl Europos Sąjungos Viduržemio jūros valstybių parlamentinės asamblėjos nuolatinio sekretoriato įsteigimo (II svarstymas).
Apsvarstęs klausimą, Komitetas nusprendė pritarti principui, kad Europos Sąjungos Viduržemio jūros valstybių parlamentinės asamblėjos veiklos finansavimas būtų sudarytas iš parlamentų narių įmokų ir siūlyti, kad 1/3 Europos šalių įmokos dalies būtų padengiama Europos Parlamento, o 2/3 sumos sudarytų ES valstybių nacionalinių parlamentų įmokos, pagal kiekvienos šalies BVP. Galutinę nuomonę Užsienio reikalų komitetas dėl šios Parlamentinės Asamblėjos veiklos finansavimo priims tik gavęs konkrečius Parlamentinės Asamblėjos pasiūlymus dėl jos finansavimo ir sekretoriato veiklos principų.