Komisijos reglamentas

EN  FR

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Seimo

2006 m. lapkričio 9 d. nutarimu Nr. X-891 sudarytos

Laikinosios tyrimo komisijos

2006 m. lapkričio 24 d. sprendimu

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

2006 M. LAPKRIČIO 9 D. NUTARIMU NR. X-891 SUDARYTOS

SEIMO LAIKINOSIOS TYRIMO KOMISIJOS juro abromavičiaus nužudymo tyrimo aplinkybėms išaiškinti

REGLAMENTAS

                                                                                                                                                                                     I.            BENDROSIOS NUOSTATOS

Šis Reglamentas nustato Seimo 2006 m. lapkričio 9 d. nutarimu Nr. X-891 (Žin., 2006, Nr. 124-4674) sudarytos Seimo laikinosios tyrimo komisijos Juro Abromavičiaus nužudymo tyrimo aplinkybėms išaiškinti (toliau – Komisija) darbo tvarką.

1.         Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Seimo statutu, Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymu, šiuo Reglamentu bei kitais teisės aktais.

                                                                                                                           II.          KOMISIJOS NARIAI IR APTARNAUJANTIS PERSONALAS

2.         Komisijos pirmininkas:

2.1.            organizuoja Komisijos darbą, sudaro jos posėdžių darbotvarkių projektus;

2.2.            vadovauja rengiant Komisijai svarstyti teikiamus klausimus;

2.3.            šaukia Komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

2.4.            vadovauja Komisiją aptarnaujančių asmenų darbui;

2.5.            vykdo kitus teisės aktų suteiktus įgaliojimus.

3.         Kai Komisijos pirmininko nėra ar jis negali eiti savo pareigų, Komisijos pirmininko pavedimu jo pareigas laikinai eina Komisijos pirmininko pavaduotojas.

4.         Komisijos pirmininkas gali pavesti Komisijos pirmininko pavaduotojui vykdyti Komisijos pirmininko funkcijas.

5.         Komisija gali pavesti Komisijos nariui ar Komisijos narių grupei atlikti atskiras su Komisijos veikla susijusias funkcijas.

6.         Komisiją aptarnauja Seimo kanceliarija. Prireikus Komisijai teikia pagalbą kitos valstybės institucijos.

                                                                                                                                                                            III.         KOMISIJOS VEIKLOS FORMA

7.         Komisija savo kompetencijai priklausančius klausimus svarsto ir sprendimus priima posėdžiuose.

8.         Komisijos posėdžius šaukia ir jiems pirmininkauja Komisijos pirmininkas arba, jo pavedimu, Komisijos pirmininko pavaduotojas.

9.         Komisijos posėdžiai paprastai rengiami Seimo rūmuose Komisijos pirmininko paskirtu laiku.

10.     Komisijos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių.

11.     Jei Komisijos narys posėdyje dalyvauti negali, jis privalo apie tai pranešti Komisijos pirmininkui.

12.     Negalintys dalyvauti Komisijos posėdyje Komisijos nariai savo nuomonę svarstomais klausimais gali pateikti raštu. Raštu pateikta nuomonė turi būti paskelbta posėdyje.

13.     Komisijos posėdžiai yra atviri ir uždari; kiekvieno posėdžio pradžioje nusprendžiama ar posėdis atviras, ar uždaras, tačiau, remiantis Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 7 straipsnio 6 dalimi, jeigu nagrinėjamas klausimas yra susijęs su valstybės paslaptimi, Komisijos posėdžiai uždari visiems asmenims, išskyrus kviestuosius.

 

                                                                                                                                                         IV.         PASIRENGIMAS KOMISIJOS POSĖDŽIUI

14.     Komisijos posėdžio darbotvarkės (toliau – darbotvarkė) projektą parengia Komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas Komisijos pirmininko pavaduotojas, atsižvelgdamas į Komisijos narių pasiūlytus klausimus. Kartu su pasiūlymu turi būti pateikiama klausimui svarstyti reikalinga medžiaga. Jei Komisijos nario pasiūlytas klausimas į darbotvarkės projektą neįtrauktas, jį pateikusiam Komisijos nariui Komisijos posėdžio pradžioje pasiūloma kalbėti dėl darbotvarkės. Darbotvarkę tvirtina Komisija savo sprendimu.

15.     Komisijos posėdžio metu Komisijos pirmininkas, jo pavaduotojas, kiti Komisijos nariai turi teisę pasiūlyti įtraukti į darbotvarkę ir naujų klausimų.

16.     Komisijai nusprendus, svarstomu darbotvarkės klausimu turi būti pateiktas projektas. Prie projekto pridedama visa reikalinga medžiaga.

17.     Parengtas projektas ne vėliau kaip prieš 12 valandų iki Komisijos posėdžio pradžios turi būti pateiktas Komisijos nariams susipažinti. Ši taisyklė netaikoma, jeigu klausimo, dėl kurio turi būti priimtas sprendimas, svarstymo būtinybė atsirado vėliau, nei likus 12 valandų iki Komisijos posėdžio. Komisijos nariai savo pastabas dėl projekto Komisijai gali pateikti raštu. Komisijos sekretorius privalo pasirūpinti, kad pastabos būtų pateiktos svarstyti kartu su projektu.

18.     Su Komisijos posėdžiui gauta medžiaga kiti asmenys gali susipažinti Komisijos sprendimu.

                                                                                                                                                                       V.          KOMISIJOS POSĖDŽIO DALYVIAI

19.     Komisijos posėdžiuose dalyvauja Komisijos nariai, Komisijai padedantys Seimo kanceliarijos darbuotojai ir, Komisijos kvietimu, kiti asmenys.

20.     Visuomenei apie Komisijos posėdį paskelbiama per Seimo ryšių su visuomene skyrių. Komisijos nariams ir kitiems asmenims, turintiems teisę ar privalantiems dalyvauti Komisijos posėdyje, apie rengiamą Komisijos posėdį, jo vietą ir laiką pranešama asmeniškai.

                                                                                                                                                                        VI.         KOMISIJOS POSĖDŽIO TVARKA

21.     Komisijos posėdyje svarstant atskirus darbotvarkės klausimus, paprastai pirmiausiai svarstomas klausimas yra pristatomas ir išklausoma Komisijos narių nuomonė. Po to savo nuomonę gali pareikšti ir kiti posėdžio dalyviai.

22.     Svarstomą projektą ar kitą Komisijos veiklos klausimą paprastai pristato Komisijos nariai. Pristatyti svarstomą klausimą turi teisę ir kiti posėdžio dalyviai. Pristatant svarstomą klausimą, išdėstoma jo esmė.

23.     Darbotvarkės klausimui pristatyti paprastai skiriama iki 10 minučių, Komisijos nario, kitų posėdžio dalyvių nuomonei pareikšti – 3- 5 minutės. Prireikus Komisijos posėdžio pirmininkas gali nustatyti kitokią pristatymo ar nuomonės pareiškimo trukmę.

24.     Kiekvienu darbotvarkės klausimu Komisijos nariai gali pateikti klausimus, kurie neturi trukti ilgiau kaip 1 minutė ir turi būti nurodoma, kam jie adresuojami. Išklausęs atsakymą, klausiantysis turi teisę užduoti papildomus klausimus, tačiau jie turi būti susiję su pirmuoju klausimu.

25.     Replikos sakomos reaguojant į kieno nors kalbą arba prašant ką nors paaiškinti. Ar suteikti žodį replikai, sprendžia posėdžio pirmininkas. Replika negali trukti ilgiau kaip 1 minutė.

26.     Žodį pasisakyti Komisijos nariams ar kitiems asmenims suteikia Komisijos posėdžio pirmininkas. Klausimus posėdyje dalyvaujantiems kviestiniams asmenims pirmas užduoda Komisijos posėdžio pirmininkas, po to – kiti Komisijos nariai.

27.     Kviestinių asmenų pasisakymams skiriama ne daugiau kaip 10 minučių.

28.     Komisijos posėdžio pirmininkas klausti ir pasisakyti gali be eilės.

 

                                                                                                                                                            VII.       KOMISIJOS POSĖDŽIO PROTOKOLAS

29.     Komisijos posėdžiai protokoluojami. Juos rašo Komisijos sekretorius (Komisijai padedantis Seimo kanceliarijos darbuotojas).

30.     Komisijos posėdžio protokole turi būti nurodoma: protokolo eilės numeris, posėdžio vieta ir laikas (kada jis buvo pradėtas ir baigtas); jame dalyvavę Komisijos nariai, sekretorius, kiti asmenys; Komisijos veiksmai iš eilės, kaip jie buvo atliekami; Komisijos narių ir kitų asmenų pareiškimai bei prašymai; Komisijos protokoliniai sprendimai; nuoroda apie atskirų Komisijos sprendimų priėmimą; Komisijos posėdžio pirmininko patvarkymai.

31.     Posėdžio protokolą pasirašo Komisijos posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

32.     Posėdžio dalyviai gali su posėdžio protokolu susipažinti ir pateikti savo pastabas, taip pat nurodyti jo neteisingumą ar neišsamumą. Pateiktas pastabas išnagrinėja Komisijos posėdžio pirmininkas ir, jeigu su jomis sutinka, patvirtina jų teisingumą bei prideda prie posėdžio protokolo.

33.     Jeigu Komisijos posėdžio pirmininkas nesutinka su pastabomis, jos pateikiamos nagrinėti Komisijos posėdyje.

34.     Išnagrinėjusi pastabas, Komisija priima motyvuotą sprendimą patvirtinti jų teisingumą arba jas atmesti. Pastabos dėl Komisijos posėdžio protokolo ir Komisijos priimtas sprendimas pridedami prie posėdžio protokolo.

35.     Daromi Komisijos posėdžių garso įrašai. Juos saugo Komisijos pirmininko iš Seimo kanceliarijos pasiūlytų asmenų paskirti darbuotojai. Minėti įrašai arba jų dalis prireikus iššifruojami Komisijos pirmininko ar jo pavaduotojo nurodymu. Šiuo atveju iššifruoti įrašai prilyginami Komisijos posėdžio protokolui. Posėdžio dalyviai turi teisę susipažinti su posėdžio garso įrašu.

                                                                                                                                                                                 VIII.      KOMISIJOS SPRENDIMAI

36.     Įgyvendindama savo įgaliojimus Komisija priima sprendimus, kurie įforminami atskiru dokumentu arba įrašomi į Komisijos posėdžio protokolą.

37.     Komisijos sprendimai priimami Komisijos posėdžiuose atviru balsavimu posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Ši dauguma paprastai nustatoma Komisijos posėdžio pirmininkui paklausus, ar yra prieštaraujančiųjų. Jeigu prieštaraujančiųjų nėra, Komisijos posėdžio pirmininkas paskelbia “Priimta”. Jeigu yra bent vienas prieštaraujantysis, balsuojama rankų pakėlimu. Šiuo atveju balsus suskaičiuoja Komisijos posėdžio pirmininkas. Jeigu suskaičiuojama balsų dauguma, Komisijos posėdžio pirmininkas paskelbia “Priimta”, jeigu daugumos nėra – “Nepriimta”. Taip pat skaičiuojama, kas balsavo prieš ar susilaikė.

38.     Komisijos galutinei išvadai patvirtinti reikia daugiau kaip pusės visų Komisijos narių balsų daugumos.

39.     Komisijos narys Komisijos posėdžiuose turi tik vieną balsą. Jei balsai pasidalija po lygiai, lemia Komisijos posėdžio pirmininko balsas.

40.     Atskiru dokumentu įformintus Komisijos sprendimus pasirašo Komisijos posėdžio pirmininkas.

41.     Komisijos sprendimai įforminami jų priėmimo data.

42.     Komisijos sprendimai, jei juose pačiuose nenumatyta kita įsigaliojimo data, įsigalioja nuo jų priėmimo dienos.

43.     Komisijos posėdyje pritarus projektui, jį rengęs Komisijos narys ar Seimo kanceliarijos darbuotojas turi jį suredaguoti, atsižvelgdamas į posėdyje priimtas pataisas, ir, prireikus, galutinę sprendimo redakciją suderinti su Komisijos posėdžio pirmininku. Posėdyje priėmus projekto pataisas, Komisija gali galutinį sprendimo redagavimą pavesti Komisijos narių grupei. Grupės darbą koordinuoja Komisijos paskirtas narys. Jis yra atsakingas, kad sprendimo galutinė redakcija būtų įforminta laiku.

44.     Komisijos sprendimai prireikus siunčiami atitinkamiems adresatams. Posėdžio protokoluose įrašyti sprendimai, jeigu reikia, siunčiami atitinkamiems adresatams kaip posėdžio protokolo išrašai.

45.     Paaiškėjus naujoms reikšmingoms aplinkybėms, Komisija jos narių ar kitų posėdžio dalyvių iniciatyva gali peržiūrėti priimtus sprendimus. Ši nuostata netaikoma galutinei Komisijos išvadai.

46.     Galutinę išvadą Komisija priima uždarame posėdyje, dalyvaujant tik Komisijos nariams ir, Komisijos sprendimu, Komisijos sekretoriui bei kitiems Komisijai padedantiems Seimo kanceliarijos darbuotojams.

47.     Nesutinkantys su Komisijos galutine išvada Komisijos nariai turi teisę pareikšti atskirąją nuomonę, kuri pridedama prie Komisijos galutinės išvados.

                                                                                                                                                                         IX.         VISUOMENĖS INFORMAVIMAS

48.     Iki komisija nebaigs tyrimo, niekam neteikti jokios informacijos apie vykdomo tyrimo aplinkybes, su tyrimu susijusius asmenis, turimą medžiagą, duomenis.

49.     Po kiekvieno Komisijos posėdžio gali būti parengiamas pranešimas visuomenės informavimo priemonėms. Pranešimą raštu arba žodžiu gali pateikti tik Komisijos primininkas ar jo įgaliotas Komisijos narys.

50.     Oficiali Komisijos nuomonė išsakoma tik po galutinio Komisijos sprendimo priėmimo.

                                                                                                                                                                                X.          BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

51.     Šiame Reglamente ir kituose teisės aktuose nenumatyti Komisijos darbo tvarkos klausimai sprendžiami Komisijai priimant sprendimą šio Reglamento VIII skirsnyje nustatyta tvarka.

52.     Šis Reglamentas gali būti keičiamas kiekvieno Komisijos nario pasiūlymu. Pasiūlymai pakeisti šį Reglamentą pateikiami Komisijos pirmininkui. Jis pasirūpina, kad pasiūlymai būtų perduoti svarstyti visiems Komisijos nariams.

 

 

Komisijos pirmininkė                                                                                        Loreta Graužinienė

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008