2006 09 27 d. komiteto posėdyje

EN  FR

 

 

 

 

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas š.m. rugsėjo 27d. aptarė Seimo nutarimo “Dėl Lietuvos mokslo tarybos 2005 metų veiklos ataskaitos” projektą. Komitetas vienbalsiai nusprendė pritarti projektui sukonkretinant preambulę, kurioje būtų aptartas Tarybos statusas ir funkcijos.

Komitetas svarstė naujai gautus Seimo narių Juliaus Dautarto, Audronės Pitrėnienės, Dalios Teišerskytės bei Edvardo Žakario pasiūlymus Seimo nario Justino Karoso pateiktam Atmintinų dienų įstatymo papildymo įstatymo projektui XP-1404(2), kuriame siūloma papildyti įstatymo projekto 1 straipsnį nauju 33 punktu ir paskelbti spalio 10-ąją Vietos savivaldos diena. Komitetas pasiūlymui pritarė.

J. Dautartas, A.Pitrėnienė, D.Teišerskytė siūlė papildyti projekto 1 straipsnį naujais 3 ir 9 punktais, įtraukiant į atmintinų dienų sąrašą: vasario 11-ąją – Pasaulinę ligonių dieną ir balandžio paskutinį sekmadienį – Pasaulinę gyvybės dieną. Komitetas pasiūlymui pritarė.

E.Žakaris siūlė pakeisti 1 straipsnio 26 punktą išdėstant jį taip: rugsėjo 1-oji - Mokslo ir žinių diena; diena be alkoholio. Komitetas nutarė pasiūlyti Švietimo ir mokslo pakomitečiui kartu su Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoti visuomeninę akciją paskelbiant minėtą dieną be alkoholio.

 

Komitetas išklausė Valstybės kontrolės valstybinio audito ataskaitą “LRT finansavimas ir lėšų panaudojimas”. Pastebėta, kad LRT taryba 2005 metams nenustatė transliuojamų programų mastų ir struktūros, nebuvo aiškaus reglamentavimo, kaip turi būti planuojamos LRT skiriamos valstybės biudžeto lėšos. Akcentuota problema, kad LRT kaip viešajai įstaigai nėra reglamentuotas darbo užmokestis, o darbuotojams, gaunantiems minimalią mėnesinę algą ir autorinį atlyginimą, nepakankamai užtikrinamos socialinės garantijos. Taip pat pažymėta, kad LRT su VŠĮ Kauno radiju ir televizija sudarė LRT ekonomiškai nenaudingą sutartį bei, perdavusi panaudos pagrindais dalį turto, pažeidė Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymą.

Valstybės kontrolės valstybinis auditas rekomendacijose siūlo LRT tarybai nustatyti LRT transliuojamų programų mastus ir struktūrą, atsižvelgiant į planuojamą viešųjų paslaugų, kurias turėtų teikti nacionalinis transliuotojas visuomenei už valstybės biudžeto lėšas, apimtį. LRT administracijai siūloma apsvarstyti ir tikslinti LRT darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką, o sudarant sutartis su prodiuserinėmis kompanijomis, atsižvelgti į LRT teikiamų resursų vertę. LR Vyriausybei rekomenduojama įvertinti ir priimti sprendimą dėl LRT naudojamo, išnuomoto, perduoto panaudos pagrindais ir nenaudojamo valstybės turto reikalingumo LRT priskirtoms funkcijoms vykdyti.

 

Komitetas išklausė LRT tarybos 2005 metų veiklos ataskaitą. Tarybos pirmininkas R.Pakalnis akcentavo, kad pagerėjo Lietuvos nacionalinės televizijos žiūrimumas, nacionalinis radijas turi daugiausiai – 1/4 klausytojų, piliečių pasitikėjimas LRT išaugo iki 83%. Ženkliai sumažėjo įsiskolinimai bankams. Anot tarybos pirmininko, nemažai problemų išspręstų ilgalaikio finansavimo programos patvirtinimas. LRT realiai galėtų įvykdyti visas auditorių pateiktas rekomendacijas. LRT generalinis direktorius K.Petrauskis, reaguodamas į Seimo narių pastabas dėl darbuotojų atlyginimų, teigė, kad pati rinka, kurios dalyviai yra darbuotojai, diktuoja atlyginimus tokius, kokie jie yra. Atsakydamas į išreikštą susirūpinimą dėl valstybės biudžeto ir komercinių lėšų atskyrimo, K.Petrauskis pabrėžė, kad nesant reikiamo įstatymo, lėšos buvo atskirtos LRT iniciatyva. Tarybos narys G.Ilgūnas paminėjo, kad LRT administracija dažnai nepaiso Tarybos sprendimų. Kadangi LRT kaip visuomeninio transliuotojo misija yra kelti visuomenės lygį, G.Ilgūno manymu, valstybei reikėtų ryžtis atsisakyti reklamos ir nekonkuruoti su komerciniais kanalais.

Komitetas nusprendė daryti pertrauką svarstyme iki kito posėdžio.

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008