Seimo Užsienio reikalų komitetas
svarstė klausimą dėl
Ekonominės migracijos valdymo strategijos
Užsienio reikalų komiteto posėdyje svarstyta:
Informacija apie Žemės ūkio ministrės Kazimiros Danutės Prunskienės 2006 m. gruodžio 21 d. vizitą Rusijos Federacijoje. Komitetas, išklausęs ministrės informacijos, pasiūlė ateityje su Lietuvos užsienio politika susijusius klausimus derinti su Užsienio reikalų komitetu.
Diskusija kilo po to, kai Žemės ūkio ministrė vizito Rusijoje metu pasisakė dėl veterinarijos posto gyviems gyvuliams pervežti per Lietuvos teritoriją įrengimo pasienyje su Rusija klausimo.
Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje veiklos ataskaitos ir veiklos planų pristatymas. Klausimą Komiteto nariams pristatė delegacijos pirmininkas Valerijus Simulik. Išklausę Komiteto nariai pritarė pateiktai ataskaitai ir veiklos planams.
Seimo delegacijos Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros valstybių Parlamentinėje Asamblėjoje veiklos ataskaitos ir veiklos planų pristatymas. Klausimą Komiteto nariams pristatė delegacijos pirmininkas Jonas Lionginas. Išklausę Komiteto nariai pritarė pateiktai ataskaitai ir veiklos planams.
Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjoje veiklos ataskaitos ir veikos planų pristatymas. Klausimą Komiteto nariams pristatė delegacijos pirmininkė Birutė Vėsaitė. Išklausę Komiteto nariai pritarė pateiktai ataskaitai ir veiklos planams.
Seimo delegacijos Frankofonijos Parlamentinėje Asamblėjoje veiklos ataskaitos ir veiklos planų pristatymas. Klausimą Komiteto nariams pristatė delegacijos pirmininkė Jadvyga Zinkevičiūtė. Išklausę Komiteto nariai pritarė pateiktai ataskaitai ir veiklos planams.
Ekonominės migracijos valdymo strategijos pristatymas. Su klausimu Komiteto narius supažindino Socialinių reikalų ir darbo ministerijos valstybės sekretorius Rimantas Kairelis. Susipažinę su problematika Komiteto nariai nutarė klausimo svarstymą pratęsti kitame posėdyje ir pateikti Komiteto pasiūlymus parengtam strategijos projektui.
Ekonominės migracijos valdymo strategijos rengimo tikslas atsižvelgiant į esamą ekonominės migracijos padėtį Lietuvoje, Europos Sąjungoje bei pasaulyje, nustatyti ilgalaikius ekonominės migracijos politikos tikslus ir prioritetus, kad spartaus ekonominio augimo sąlygomis Lietuvoje nepritrūktų darbo jėgos bei būtų išvengta kitų neigiamų šio proceso pasekmių. Strategijos nuostatų įgyvendinimo laikotarpis iki 2012 metų.