2007-04-20

EN  FR

Seimo Užsienio reikalų komitetas

Nusprendė daryti svarstymo Komitete pertrauką dėl

Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo projektas Nr. XP-2086

 

Užsienio reikalų komiteto posėdyje svarstyta:

 

            Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo projektas Nr. XP-2086. Klausimą Komiteto nariams pristatė Komiteto išvadų rengėjas Henrikas Žukauskas ir Užsienio reikalų ministerijos sekretorius Žygimantas Pavilionis. Po svarstymo Komiteto nariai nusprendė daryti svarstymo Komitete pertrauką, sudaryti Komiteto darbo grupę šiam projektui patobulinti, o Vyriausybę įpareigoti iki 2007 m. birželio 1 d. parengti lydinčiųjų įstatymų pataisas.

Projekto pagrindinis tikslas – sukurti bendrą civilių asmenų iš Lietuvos delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas sistemą. Sukūrus delegavimo sistemą būtų aktyviau prisidedama prie šių institucijų veiklos, didėtų Lietuvos įtaka jose ir būtų parodoma, kad Lietuva yra patikima partnerė, pasirengusi prisidėti prie tarptautinei bendrijai svarbių problemų sprendimo ir demokratijos plėtros.

            Seimo valdybos pavedimas dėl nuomonės dėl Australijos parlamento kvietimo. Užsienio reikalų komitetas, gavęs Seimo valdybos paklausimą dėl Australijos parlamento kvietimo Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės delegacijai atvykti vizito į šią šalį, apsvarstė galimybę priimti kvietimą apsilankyti šioje šalyje ne daugiau kaip dviems parlamentarams, kurių veikla tiesiogiai siejasi su abejų šalių politinių ryšių plėtra ir aktualiais dvišaliais klausimais.

             Įstatymo „Dėl Tarptautinės konvencijos dėl kovos su branduolinio terorizmo veiksmais ratifikavimo“ projektas Nr. XP-1980. Klausimą Komiteto nariams pristatė Komiteto išvadų rengėjas Dailis Alfonsas Barakauskas ir Teisingumo viceministrė Eglė Radušytė. Po svarstymo Komiteto nariai vienbalsiai pritarė ratifikavimo įstatymo projektui.

Konvencijoje nustatomas valstybių bendradarbiavimo užkertant kelią branduolinio terorizmo aktams mechanizmas: apibrėžiamos su branduoliniu terorizmu siejamos nusikalstamos veikos, įtvirtinama kiekvienos valstybės, Konvencijos Šalies, pareiga nacionalinėje teisėje nustatyti baudžiamąją atsakomybę už tokias veikas, reglamentuojamos priemonės, skirtos valstybių bendradarbiavimui kovojant su Konvencijoje apibrėžtais nusikaltimais, nustatoma su terorizmo veiksmais siejamų branduolinių medžiagų apsauga.

             Pinigų plovimo prevencijos įstatymo 14 straipsnio pakeitimo ir priedo papildymo įstatymo projektas Nr. XP-1923ES. Su klausimu Komiteto narius supažindino Komiteto išvadų rengėjas Henrikas Žukauskas ir Finansų ministerijos Finansų ministerijai pavaldžių įstaigų priežiūros skyriaus vedėja Živilė Turevičienė. Po svarstymo Komiteto nariai pritarė įstatymo projektui.

Siekiant efektyviai įgyvendinti pinigų plovimo prevencijos priemones būtina užtikrinti reikiamą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos gaunamą informaciją apie grynųjų pinigų įvežimo į Bendriją ar išvežimo iš jos mastą. Taip pat tikslinga nustatyti, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai būtų pranešami atvejai, kai įvežama ar išvežama grynųjų pinigų vienkartinė suma viršija ne 50000 litų, bet yra ne mažesnė negu 2005 m. spalio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 1889/2005 3 straipsnio 1 dalyje nustatyta pinigų suma, t. y. 10000 EUR

Lietuvos Respublikos pozicijų pristatymas vykstant į Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų  ir išorės santykių tarybos posėdį 2007 m. balandžio 23-24 d. (Uždaras klausimas). Po svarstymo Komiteto nariai pritarė Užsienio reikalų ministerijos sekretoriaus Žygimanto Pavilionio pristatytoms Lietuvos Respublikos pozicijoms.

 

 

Vaida Tupčiauskaitė, URK patarėja

 

 

 

 

 

 

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008