2007-05-11

EN  FR

Seimo Užsienio reikalų komitetas

svarstė kompensacijos už prieškario Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės Italijoje pastatą „Villa Lituania“ klausimą

 

2007 m. gegužės 11 d. pranešimas VIR

 

Užsienio reikalų komiteto posėdyje svarstyta:

            Kompensacijos už prieškario Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės Italijoje pastatą „Villa Lituania“ klausimas.

Komitetas, išklausęs Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Algimanto Rimkūno informaciją, nutarė:

1) Lietuvos Respublikos diplomatai turi dirbti Lietuvos valstybę deramai reprezentuojančiose ir diplomatiniam darbui tinkamose patalpose;

2) siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei tęsti derybas su Italijos Respublikos Vyriausybe, nes siūlomi „Casale Strozzi“ pastatai kelia rimtų abejonių tiek dėl jų tinkamumo diplomatinei atstovybei, tiek ir dėl Italijos pusės siūlymo pastatus išnuomoti, o ne perduoti nuosavybės teisėmis;

3) Lietuvai priimtiniausia  kompensacijos forma už nusavintą „Villa Lituania“ pastatą  būtų  piniginė kompensacija, nors neatsisakoma svarstyti  ir kitų galimų kompensacijos  būdų, jei Italijos pusė pateiktų naujų siūlymų;

4) į 2007 m. gegužės 18 d. Komiteto posėdį pakviesti Italijos Respublikos ambasadorių Lietuvos Respublikoje Giulio Prigini ir prašyti jo  pristatyti aiškią Italijos Vyriausybės poziciją dėl Lietuvai siūlomo kompensacijos už „Villa Lituania“ pastatą būdo.

 

Lietuvos Respublikos pozicijų pristatymas vykstant į Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų  ir išorės santykių tarybos (įskaitant  plėtros ir gynybos reikalų ministrus) posėdį 2007 m. gegužės 14-15 d. (Uždaras klausimas). Po svarstymo Komiteto nariai pritarė Užsienio reikalų ministerijos sekretoriaus Žygimanto Pavilionio ir krašto apsaugos ministro Juozo Oleko  pristatytoms Lietuvos Respublikos pozicijoms.

 

Vyriausybės metinės veiklos ataskaitos Užsienio politikos dalis. Komiteto nariai pritarė šiai Ataskaitos daliai.

 

Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo 1, 2, 5 ir 20 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas Nr. XP-1396. Po svarstymo Komiteto nariai pritarė įstatymo projektui.

            Įstatymo projekto tikslas – suvienodinti Lietuvos ir Lietuvoje esančių užsienio valstybėms reikšmingo kultūros paveldo apsaugos reikalavimus.

 

Atominės elektrinės įstatymo projektas Nr. XP-2144. Komiteto išvados projektą parengė ir pristatė Komiteto pirmininko pavaduotojas Audronius Ažubalis. Klausimo svarstyme dalyvavo Ūkio ministerijos sekretorius Artūras Dainius, AB „Lietuvos energija“ direktoriaus pavaduotojas Marius Grinevičius, AB „Vakarų skirstomieji tinklai“ generalinis direktorius Darius Nedzinskas, Ministro Pirmininko patarėjas Saulius Spėčius, Užsienio reikalų ministerijos Ekonominio saugumo politikos departamento ambasadorius ypatingiesiems pavedimams Darius Degutis, Užsienio reikalų ministro patarėjas Česlovas Stankevičius. Po svarstymo numatyta Komiteto išvadą dėl įstatymo projekto Nr. XP-2144  tvirtinti kitame komiteto posėdyje.

Pagrindiniai atominės elektrinės įstatymo projekto tikslai ir uždaviniai yra nustatyti naujos atominės elektrinės projekto įgyvendinimo nuostatas, sudaryti teisines, finansines ir organizacines prielaidas naujos atominės elektrinės projekto įgyvendinimui.

 

Salvinija Jurėnaitė, URK padėjėja

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008