SRK 2007-03-08 SPRENDIMAS DĖL "IŠVAŽIUOJAMOJO POSĖDŽIO KLAIPĖDOS APSKRITYJE" Nr. 2

EN  FR

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

SVEIKATOS REIKALŲ KOMITETAS

 

SPRENDIMAS Nr.2

DĖL IŠVAŽIUOJAMOJO POSĖDŽIO KLAIPĖDOS APSKRITYJE

2007 m. kovo 8 d.

 

Vilnius

 

          Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komitetas (toliau – Komitetas), išvažiuojamojo posėdžio Klaipėdos apskrityje metu apsilankęs VšĮ Klaipėdos tuberkuliozės ligoninėje, VšĮ Klaipėdos apskrities ligoninėje, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, Všį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, susipažinęs su šių asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiklos rodikliais bei iškeltomis  problemomis, taip pat  susitikęs su Klaipėdos apskrities sveikatos priežiūros įstaigų vadovais,

 

pažymi:

 

              Susipažinus su VšĮ Klaipėdos tuberkuliozės ligoninės veikla bei įvertinus sergamumo tuberkulioze augimo tendenciją Klaipėdos apskrityje (sergamumo tuberkulioze vidurkis didesnis už Lietuvos vidurkį), taip pat susipažinus su Klaipėdos apskrities viršininko 2006 m. lapkričio 6 d. įsakymu Nr.13.6-5676 sudarytos darbo grupės išvada, kelia abejonių darbo grupės siūlymas Klaipėdos tuberkuliozės ligoninę integruoti (prijungti) į Klaipėdos apskrities ligoninės sudėtį. Svarstant šios ligoninės prijungimo prie Klaipėdos centre esančios Klaipėdos apskrities ligoninės klausimą, visų pirma, turėtų būti atsižvelgiama į viešąjį interesą.

Apsilankius VšĮ Klaipėdos apskrities ligoninėje, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje bei VšĮ Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir susipažinus su jų veikla, reikia įvertinti, ar tikslinga skirti biudžeto lėšas visų šių ligoninių pastatų ir patalpų rekonstrukcijai, operacinių atnaujinimui. Ateityje svarstyti klausimą dėl šių ligoninių teikiamų paslaugų optimizavimo ir valdymo sujungimo.

Komitetas taip pat atkreipė dėmesį, kad sveikatos priežiūros įstaigoms savo pavadinime naudoti žodį “universitetinė” būtų leidžiama tik tuo atveju, jeigu jų steigėjas yra universitetas. Skirtingiems sveikatos priežiūros įstaigų steigėjams pavadinime naudojant žodį “universitetinė” yra klaidinama visuomenė, o tai prieštarauja  Civilinio kodekso 2. 39 straipsnio 3 dalyje įtvirtintai nuostatai, kad juridinio asmens pavadinimas neturi prieštarauti viešajai tvarkai ar gerai moralei ir klaidinti visuomenę dėl juridinio asmens steigėjo, dalyvio, buveinės, veiklos tikslo, teisinės formos, tapatumo ar panašumo į kitų juridinių asmenų pavadinimus.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 65 straipsnio 4 punktu, Komitetas

                                                              

                                                           nusprendė:

 

1.  Siūlyti Klaipėdos apskrities viršininko administracijai:

1.1. Neprijungti ir neperkelti savarankiškos specializuotos VšĮ Klaipėdos tuberkuliozės ligoninės į miesto centre esančią VšĮ Klaipėdos apskrities ligoninę, kadangi tokio ligoninių sujungimo ekonominė nauda būtų žymiai mažesnė negu sukeltas gyventojų ir pacientų nepasitenkinimas, o paslaugų kokybė nepagerėtų. Sprendžiant šį klausimą būtina atsižvelgti į viešąjį interesą.

2. Siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai:

2.1. Atsisakyti ligoninių steigėjos funkcijų.

2.2. Parengti ir pateikti Seimui teisės aktų projektus, kurie reglamentuotų, kad universiteto (universitetinės) ligoninės statusas būtų suteikiamas tik toms sveikatos priežiūros įstaigoms, kurių steigėjas yra universitetas.

3. Siūlyti Klaipėdos ligoninių steigėjams (Klaipėdos apskrities viršininko administracijai, Klaipėdos savivaldybei) įsteigti Klaipėdos ligoninių asociaciją, kuri koordinuotų sprendžiant sveikatos priežiūros paslaugų dubliavimo klausimus Klaipėdos stacionarinėse sveikatos priežiūros įstaigose. Ateityje, siekiant taupyti valdymo išlaidas, spręsti kai kurių ligoninių apjungimo klausimą.

 

  

 

 

 

 

 

 

Komiteto pirmininkas                                                                                               Antanas Matulas

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008