2007 m. gegužės 23 d. pranešimas VIR
Seimo Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcija (VLPD) ir Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga (LVLS), atsakydama į Tėvynės sąjungos (TS) frakcijos narių Kazio Starkevičiaus ir Rimanto Jono Dagio 2007 gegužės 21 d. straipsnį Kodėl Žemės ūkio ministerija skuba išparduoti valstybės žemę, pareiškia:
TS frakcijos nariai K. Starkevičius ir R. J. Dagys nepagrįstai kaltina žemės ūkio ministrę, LVLS pirmininkę Kazimirą Prunskienę dėl valstybinės žemės pardavimo lengvatinėmis sąlygomis. Seimo narių teigimu, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) neva skuba pradėti pardavinėti žemę pagal modelį, po kurio neliks laisvos žemės nuosavybei atstatyti. ŽŪM ragina įgyvendinti 2006 m. liepos 27 d. Seimo priimtas ir ES komisijoje notifikuotas aktualias Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo pataisas, nes nėra jokio teisinio pagrindo jas blokuoti. Niekas neturi tokios kompetencijos.
Žemės ūkio ministrė negali prisiimti atsakomybės už ilgus metus užsitęsusią žemės reformą. Dar 1998 m. TS pakeistame Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme buvo suteikta galimybė perleisti teisę į atkuriamą nuosavybę bet kam, perkeliant sklypus iš vienos vietovės į kitą. Šiuo įstatymu konservatoriai įnešė sumaištį žemės reformoje. Grąžinamą žemę buvo galima perkelti, kur nori. Nuo to laiko atsirado didžiausia korupcija ir menkavertės žemės sklypų savininkai atstatė nuosavybės teises nepalyginamai brangesniuose priemiestinių (Vilniaus, Kauno ir kt.) teritorijų sklypuose, taip pat parkuose, paežerėse, kai tuo tarpu tikriems buvusiems savininkams žemės ten neliko.Todėl šiuo metu ir nepakanka laisvos žemės kai kurių savivaldybių atskirose kadastrinėse vietovėse, nors šalyje laisvos žemės nuosavybei atkurti yra pakankamai.
TS frakcijos nariai K.Starkevičius ir R. J. Dagys kritikuoja valstiečius liaudininkus ir žemės ūkio ministrę K. Prunskienę, kad ji neva stumia korupcinį įstatymą. Tokiais išpuoliais konservatoriai pridengia tikrąją galimą korupciją, kuri vyksta dideliais mastais nuo 1998 m. Pažymėtina, kad minėtą įstatymą inicijavo ne K. Prunskienė. Dar 2002 m. buvo priimtas visuotinis politinis apsisprendimas ir įtvirtinta nuostata parduoti žemės ūkio paskirties žemę žemės ūkio subjektams bei stojant į ES buvo išsiderėtas 7 metų pereinamasis laikotarpis, kai žemės ūkio paskirties žemę gali įsigyti tik Lietuvos piliečiai.
Mūsų įsitikinimu, ryškiu korupcijos pavyzdžiu yra aktyvi UAB Žemės vystymo fondo (ŽVF) reklama ir vykstantys žemės ūkio supirkimo veiksmai. Žemės ūkio ministerija dėl šių faktų jau kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, kuri, deja, atsisakė juos tirti. Kokios viso to pasekmės ir kas bus už jas atsakingas?