Seimo pirmininko pavaduotojasValstiečių liaudininkų sąjungos Valdybos narys Alfredas Pekeliūnas atviru laišku kreipėsi į Vyriausybę, ragindamas imtis ryžtingesnių veiksmų dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo.
Laiške Vyriausybei sakoma: Nuolatinės ir karštos tarptautinėje arenoje kylančios diskusijos dėl Ignalinos atominės elektrinės veiklos nutraukimo rodo klausimo aktualumą. Tačiau susidaro įspūdis, kad užsienio ekspertai labiau rūpinasi Ignalinos atominės elektrinės uždarymu bei dėl to atsirasiančiomis problemomis, nei tai turėtų rūpėti Lietuvos valstybės institucijoms, o visų pirma, Vyriausybei.
Tačiau mano ir kitų Seimo narių nuomone, Vyriausybė neveikia ryžtingai bei nesistengia, kad atitinkamos Europos Sąjungos institucijos pakartotinai peržiūrėtų Stojimo sutarties punktus dėl Ignalinos atominės elektrinės veiklos pratęsimo, bent iki kol bus pastatytas naujasis reaktorius. Kai tuo tarpu užsienio ekonominės žiniasklaidos priemonės pažymi, kad Europos Sąjunga turėtų pademonstruoti solidarumą ir leisti Lietuvai toliau eksploatuoti Ignalinos atominę elektrinę.
Derėtų nepamiršti, kad Ignalina pagamina 80 procentų elektros energijos Lietuvoje, kurią taip pat eksportuoja ir į kaimynines valstybes. Atkreiptinas dėmesys, pagal pačias optimistiškiausias prognozes nauja elektrinė pradės veikti tik 2015 metais. Vadinasi, lieka 6 metų periodas, kurio metu neaišku, kaip bus sprendžiamas valstybės aprūpinimo elektros energija klausimas. Yra rimtas pagrindas manyti, kad bus didžiulis elektros energijos stygius. Tikėtina, kad perkant elektros energiją iš užsienio gamintojų, teks mokėti gerokai didesnes kainas, nei gaminant elektros energiją Lietuvoje. Tai gali sukelti valstybėje ekonominę krizę. Užsienio ekspertai pažymi, akd elektros energijos trūkumas gali būti užpiuldytsas deginant papildomas dujas ir naftą, kurie bus gaunami iš Rusijos, o importuojama elektra taip pat greičiausiai bus iš Rusijos. Ekspertų manymu, sunku paneigti faktą, kad visi šie energetikos klausimai bus nesusiję su politika. Lietuva iš silpnesnės pozicijos bus priversta derėtis su Rusija. Kita vertus, net jei Europos Sąjunga šiuos faktus vertina kaip visiškai nesvarbius, reikia nepamiršti dar vieno - aplinkos taršos elemento tai yra milijonus tonų nepageidaujamo anglies dvideginio išskyrimą.
Manytume, kad Vyriausybė dar turi nenuleisti rankų ir būtinai kreiptis į kompetentingas Europos Sąjungos institucijas bei primigtinai reikalauti, kad pastarosios dar kartą grįžtų prie Ignalinos atominės elektrinės veiklos pratęsimo klausimo svarstymo ir realiai įvertintų būtinybę leisti Ignalinai tęsti darbą bent jau iki 2015 metų", rašoma Seimo vicepirmininko A.Pekeliūno atvirame laiške Vyriausybei.