A.Staponkienė: Progresiniai mokesčiai negintų silpniausiųjų
Valstiečiai liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcija nepritaria socialdemokratų siūlomam progresinių mokesčių įvedimui ir pasisako už socialiai orientuotus mokesčius - neapmokestinamojo minimumo didinimą, nes tai pajustų dauguma mažas pajamas gaunančių gyventojų.
Valstiečių liaudininkų sąjunga savo programoje vienu iš svarbiausių savo uždavinių laiko aktyvios socialinės politikos formavimą, valstybės socialinės atsakomybės ugdymą. Mokesčių srityje partija siekia suformuoti stabilią ir vientisą valstybės mokesčių sistemą, didinti neapmokestinamąjį minimumą ir garantuoti realią visų mokesčių mokėtojų lygybę", - teigia frakcijos vadovė, Valstiečių liaudininkų sąjungos Valdybos narė Aldona Staponkienė.
Ekspertų teigimu, padidinus neapmokestinamų pajamų dydį iki 600 litų, būtų galima pasiekti daugiau socialinio teisingumo, nes pajamos padidėtų uždirbantiems iki 1000 litų žmonėms, o didesnes uždarbius gaunantiems - paliktų beveik esama tvarka.
Valstiečiai liaudininkai įsitikinę, kad socialdemokratų siūlomi progresiniai mokesčiai neatliks savo svarbiausios užduoties negins labiausiai socialiai pažeidžiamų visuomenės sluoksnių interesų.
Kodėl siūlomas toks socialdemokratų planas, kuriam nepritaria ne tik valstiečiai liaudininkai, bet ir kitos parlamentinės partijos? Ar tikrai siekiama rūpinis gyventojais, gaunančiais nedideles pajamas? Ko norimą tokia socialdemokratų iniciatyvą? Socialinio teisingumo?"- retoriškai klausia Valstiečių liaudininkių ir pilietinės demokratijos frakcijos vadovė Aldona Staponkienė.
Pasak politikės, valstiečių liaudininkų siūlymas didinti neapmokestinamąjį minimumą mokesčių politikoje išlaikytų didesnį skaidrumą ir būtų socialiai teisingesnis. Tuo tarpu socialdemokratų iniciatyva įvesti progresinius mokesčius pažeistų ūkio subjektų ir gyventojų teisėtus lūkesčius dėl mokesčių sistemos tolesnio tobulinimo perspektyvų.
VLPD frakcijos spaudos tarnyba