Rugpjūčio 23 d. Panoramos laidoje nuskambėjo informacija, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos žada teikti Seimui įstatymo pataisas užtikrinančias, kad valstybės remiamų šeimų vaikų vasaros uždarbis nebūtų skaičiuojamas į bendras šeimos pajamas. Buvo teigiama, kad imtasi spręsti daugiavaikių šeimų problemas, kai dėl vasarą dirbusių vaikų šeimos netekdavo socialinės paramos skirtos pasirengti mokyklai. Stebina tai, kad ministerija šią žinią pranešė kaip didelę naujieną, nors analogiškas projektas nuo 2006 m. pavasario jau yra įregistruotas Seime. Jo priėmimui priešinosi ir pati Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Minėtą projektą prieš metus užregistravo Seimo narės Laima Mogenienė ir Leokadija Počikovska. Parlamentarės kartu su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga dar 2006 m. gegužę parengė šią problemą sprendžiančias Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo pataisas. Įstatymo projektui buvo pritarta po pateikimo Seime, tačiau Socialinių reikalų komitetas jo nesvarstė dėl neigiamos Vyriausybės išvados.
Kyla klausimas ar toks Seimo narių projekto ignoravimas yra tyčinis, ar artėjant rinkimams bei pataisas teikiant neva savo iniciatyvą, stengiamasi prisiimti nuopelnus? O gal tai tik nesusipratimas, susijęs su įstatymo leidimo procedūrinėmis vingrybėmis?, - retoriškai klausė L. Mogenienė.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nepalankioje išvadoje buvo teigiama, kad pataisoje nurodytų nuostatų įteisinimas turėtų neigiamą įtaką esamai visų šeimos narių turimo turto ir pajamų testavimu pagrįstai socialinės paramos teikimo sistemai, neskatintų tėvų, auginančių vaikus, dirbti ir išlaikyti vaikus, išplėstų piniginės socialinės paramos gavėjų ratą, joms įgyvendinti reikėtų nemažai papildomų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.
Pasak parlamentarės, jei 2006 m. Seimo narių pataisoms būtų pritarta, jau dvi vasaras vaikai iš socialiai remtinų šeimų galėtų uždirbti savų pinigų. Paauglio galimybė užsidirbti šiek tiek pinigų, nedarant žalos šeimos biudžetui, būtų sudarę sąlygas nusikalstamumo prevencijai. Vaikai iš tų šeimų, kurios turi ribotas finansines galimybes organizuoti turiningą vaikų laisvalaikį, būtų jau turėję stiprią motyvaciją padirbėti atostogų metu, galėję atsispirti gatvės pagundoms ir galbūt išleisti uždirbtus pinigus savo svajonių įgyvendinimui, - sakė Laima Mogenienė.
Seimo narės tikisi, kad reikiamos pataisos bus priimtos artimiausiu laiku ir vaikų vasaros uždarbis nebebus našta jų šeimoms.