Vilnius, 2007 m. lapkričio 21 d. Šios dienos posėdyje Vyriausybė svarsto Seimo darbo grupės parengtą Viešojo intereso gynimo įstatymo projektą, kuris turi įtvirtinti visuomenės ir gyventojų bendruomenių galimybes apginti savo teisėtus interesus.
Jau nuo pat pirmųjų dienų, parengusi šį įstatymo projektą, buvo jaučiamas stambiųjų verslininkų, ypač nekilnojamojo turto bendrovių, pasiryžimas žūt būt užblokuoti parengtą įstatymo projektą, galintį pakenkti jų interesams.
Teisingumo ministro Petro Baguškos ir premjero Gedimino Kirkilo Vyriausybei pateiktame nutarime siūloma viešojo intereso gynimo projektui nepritarti, nes jis esąs nereikalingas. Nutarime teigiama, kad viešąjį interesą, turinčios ginti Generalinė prokuratūra arba atitinkamos valstybės institucijos.
Darbo grupės, rengusios viešojo intereso gynimo įstatymo projektą pirmininkas, Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcijos seniūnas Artūras Paulauskas teigia, kad Vyriausybė, nepritardamas viešojo intereso gynimo įstatymo projektui faktiškai užkerta kelią visuomenei ginti savo teises ir stoja stambaus verslo pusėn.
Seime įvykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir visuomenės atstovai, judėjimo ,,Už Lietuvą be kabučių atstovas Karolis Klimka teigė, kad šiuo metu situacija yra nenormali, nes viešojo intereso gynėjai, mėgindami pasipriešinti nevaldomam stambiojo kapitalo spaudimui yra šantažuojama, susilaukia šimtatūkstantinių ieškinių dėl neva stabdomo verslo ar žlugdomos reputacijos. Tokiu būdu pilietinė iniciatyva sunaikinama pačioje užuomazgoje. Šantažo įrankiu tapo teismai, kurie verslininkų reikalavimu areštuoja viešąjį interesą bandančių ginti visuomenininkų turtą.
Darbo grupės, rengusios viešojo intereso gynimo įstatymą narys, Žvėryno bendruomenės atstovas Liudvikas Ragauskis teigia, kad valstybės institucijos šiuo metu privalančios ginti viešąjį interesą, devyniais atvejais iš dešimties to nedaro. Šio įstatymo istorija gali būti vadovėliniu pavyzdžiu, kaip Lietuvoje veikia lobizmas. Jo teigimu į puolimą prieš įstatymą visu frontu įsijungė Laisvosios rinkos institutas, kuris nėra registruotas lobistas ir visomis priemonėmis stengiasi paskandinti šį įstatymą.
Darbo grupės atstovės Pilaitės bendruomenės pirmininkės Janinos Gadliauskienės teigimu
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas akivaizdžiai pademonstravo savo šališką palankumą vienai ideologijai ir jos atstovaujantiems grupiniams stambiojo kapitalo interesams.
Seimo Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcijos seniūnas Artūras Paulauskas paragino visuomenę ir žiniasklaidą kovoti už piliečių teises, organizuoti plačią kampaniją ir pasiekti, kad įstatymas, kuris padėtų įtvirtinti visuomenės galimybes teises apginti savo teises, būtų priimtas.
Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcija