2007-03-21 d. Komiteto INFORMACIJA apie posėdį Nr.P-6(84)

EN  FR

 

Kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo išklausyta Žemės ūkio ministerijos informacija apie pieno tyrimų įkainius. Valstybė iš nacionalinio biudžeto teikė pieno gamintojams ir pieno perdirbimo įmonėms paramą kompensuojant pieno tyrimo kaštus. Valstybės dotacijos sudarė 51 proc. šių kaštų. Pereinant prie naujų  Europos Komisijos teisės aktų, kurie nuo 2007 m. gegužės 1 d. draudžia kompensuoti įprastos pieno kokybės kontrolės išlaidas, pieno mėginių tyrimo kaina gali padidėti 54 procentais. VĮ “Pieno tyrimai” direktorius Saulius Savickas informavo posėdžio dalyvius, kad  mažėjant pieno gamintojų ir atliekamų tyrimų skaičiui bei didėjant sąnaudoms, esamos   pieno mėginių kainos nepadengia būtinų gamybinių sąnaudų, todėl būtina jas didinti. 

Posėdyje priimtas sprendimas, kad siekiant išvengti staigaus pieno tyrimo įkainių didinimo, Žemės ūkio ministerija turi rasti galimybes tęsti valstybės paramą pieno tyrimų sąnaudų kompensavimui. Pasiūlyta išlaikyti centralizuotą pieno tyrimų sistemą,  veikiančią  nepriklausomos pieno sudėties ir kokybės įvertinimo principais ir toliau  tobulinti mokėjimo už pieno tyrimus tvarką.  Kartu VĮ „Pieno tyrimai“ įpareigoti parengti priemones  įmonės gamybinei veiklai gerinti  ir  nuostoliams mažinti.

 

Komitetas pritarė Įstatymo „Dėl Europos konvencijos dėl eksperimentiniais ir kitais mokslo tikslais naudojamų stuburinių gyvūnų apsaugos ir Europos konvencijos dėl  eksperimentiniais ir kitais mokslo tikslais naudojamų stuburinių gyvūnų apsaugos pakeitimo protokolo ratifikavimo“ projektui. Šią Konvenciją ir konvencijos protokolą pasirašiusios šalys įsipareigoja saugoti eksperimentiniais ir kitais mokslo tikslais naudojamus tam tikrų rūšių gyvūnus, naudoti humaniškus principus, kad jie kuo mažiau kentėtų, reglamentuoti eksperimentų atlikimą, užtikrinti tinkamą jų priežiūrą ir laikymą.

 

Kaimo reikalų komitetas posėdyje išklausė Žemės ūkio ministerijos ataskaitą apie ES žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos 2007 m. kovo 19-20 d. posėdį. Ministerijos sekretorius Vytautas Grušauskas informavo posėdžio dalyvius, kad svarbiausi Taryboje nagrinėti klausimai buvo Pasiūlymas dėl Tarybos reglamento dėl bendro žemės ūkio rinkos organizavimo, komisijos komunikatas „Užimtumas kaimo vietovėse: atotrūkio mažinimas“ bei Pasiūlymas dėl Tarybos reglamento, nustatančio taisykles, taikomas savanoriškam tiesioginių išmokų moduliavimui. 

 

Posėdyje buvo išklausyta Žemės ūkio ministerijos informacija apie įsteigtą ministerijos padalinį Kaune bei patvirtintas Kaimo reikalų komiteto Pavasario sesijos darbo planas.

 

Šiandien Komitetas surengė Ūkininko ūkio įstatymo ir teritorijų planavimo įstatymo  pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto k l a u s y m u s. Dalyvaujant išvadų rengėjams Seimo nariams Viktorui Rinkevičiui  ir Kaziui Starkevičiui, klausymų dalyviai iš esmės pritarė pateiktam įstatymo projektui. Kaimo reikalų komitetas, kaip pagrindinis komitetas,  balandžio mėn. numato šį projektą svarstyti. Svarstomo projekto esmė yra ta, kad  pagal šiuo metu galiojančio teritorijų planavimo įstatymo 22 straipsnio nuostatas, ūkininkui norint statyti sodybą ar pagalbinio ūkio ir kitos (fermų, ūkio, šiltnamių) paskirties pastatus, reikia rengti detaliuosius planus, kurių derinimo ir tvirtinimo procedūros užtrunka metus ir ilgiau. Šiuo metu ūkininkai gauna didelę finansinę paramą investicijoms į žemės ūkio valdas. Reikalavimai rengti detaliuosius planus būtų didelė kliūtis ūkininkui pasinaudoti šiomis tikslinėmis lėšomis, todėl siekiama supaprastinti šį procesą.

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008