2007-05-16 d. Komiteto INFORMACIJA apie posėdį Nr.P-15(93)

EN  FR

Kaimo reikalų komitetas svarstė Žemės įstatymo 5, 7, 10 ir 32 straipsnių pakeitimo ir 11 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo 1 ir 4 straipsnių pripažinimo netekusiais galios ir Žemės įstatymo 11, 19 ir 46 straipsnių pakeitimo bei papildymo įstatymo projektą ir nusprendė svarstyme daryti pertrauką. Šio įstatymo tikslas – numatyti, kad žemės konsolidacijos metu galima būtų sudaryti kompleksinę mainų sutartį, mainant privačią, savivaldybių ir valstybinę žemę.

Komitetas svarstė ir pritarė iniciatorių pateiktam Administracinių teisės pažeidimų kodekso 26, 877 ir 320 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui. Šio įstatymo 26, 87 ir 320 straipsniuose įteisinama administracinė atsakomybė ir sugriežtinamos sankcijos už neleistinais būdais ir mažesnių negu leistina sugautų žuvų, pardavimą ar supirkimą. Taip pat numatoma galimybė konfiskuoti tas žuvis.

Komitetas posėdyje buvo svarstytas Pridėtinės vertės įstatymo 19 straipsnio papildymo įstatymo projektas. Šiuo projektu siūloma taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą tradiciškai Lietuvoje auginamoms kultūroms – bulvėms, daržovėms, vaisiams ir uogoms.

Komitetas šio įstatymo projekto svarstyme buvo padaręs pertrauką ir paprašyta Vyriausybės nuomonės šiuo klausimu. Vyriausybė siūlo nepritarti projektui, motyvuodama tuo, kad lengvatinio tarifo nustatymas nedaro tiesioginio poveikio prekių ir paslaugų kainom, projekto nuostatos prieštarauja Europos Bendrijos steigimo sutarčiai, nes negalima lengvatinį tarifą nustatyti tik tradiciškai auginamoms Lietuvoje daržovėms, vaisiams ir uogoms. Be to, apskaičiuota, kad  valstybės biudžetas dėl lengvatinio tarifo taikymo netektų apie 50 mln. litų pajamų per metus.

             Vyriausybė nurodo, kad tikslinga klausimą spręsti ne fragmentiškai, o lengvatinį PVM tarifą taikyti būtiniausiems maisto produktams ir tai numačiusi įvykdyti 2007 metų IV ketvirtyje.

             Atsižvelgiant į tai,  Komitetas pasiūlė  pagrindiniam komitetui grąžinti projektą iniciatoriams tobulinti.

Žemės ūkio ministerijos atstovai pristatė 2007 m. gegužės 7 d. Briuselyje vykusio ES Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdžio ataskaitą. Svarbiausi ES Taryboje svarstyti klausimai buvo dėl kompleksinio paramos susiejimo sistemos bei dėl cukraus pramonės restruktūrizavimo.

Komitetas buvo informuotas, kad diskusijose dėl kompleksinio paramos susiejimo sistemos visos ES valstybės pasisakė už šios sistemos supaprastinimą. Tuo tarpu naujosios ES valstybės, taip pat ir Lietuva, išsakė pozicijas, kad kompleksinio paramos susiejimo reikalavimai joms būtų taikomi palaipsniui nuo 2009 m., visiškai juos įgyvendinant nuo 2013 m. ES Tarybos posėdyje pateiktame pasiūlyme dėl cukraus pramonės restruktūrizavimo schemos augintojams suteikiama papildoma paskata atsisakyti savo kvotų.

Kadangi šis klausimas yra labai svarbus Lietuvos cukraus sektoriui, Kaimo reikalų komitetas rekomendavo Žemės ūkio ministerijai rengiamą poziciją išsamiai suderinti su visais socialiniais partneriais – cukrinių runkelių augintojais, cukraus gamintojais ir perdirbėjais.

Komiteto posėdyje buvo išklausyta naujausia informacija dėl Europos Komisijos pateiktų pastabų Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos projektui. Žemės ūkio ministerijos sekretorė Dalia Miniataitė informavo, kad ministerija šiomis dienomis pateiks Europos Komisijai pakoreguotą kaimo plėtros programą, atsižvelgiant į Europos Komisijos gautas pastabas.

Komitetas pritarė Žuvininkystės įstatymo 2, 3, 4, 5, 6 7, 8, 9, 10, 11, 14, 16, 19, 23, 24 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto svarstymo parengiamiesiems darbams. Nuspręsta pasiūlymų laukti iki 2007-05-28 d., klausymus rengti 2007-05-25 d., svarstymo data pagrindiniame Kaimo reikalų komitete - 2007-06-06 d. Išvadų rengėjais paskirti Bronius Pauža ir Kazys Starkevičius.

Šio įstatymo projekto tikslas – suvienodinti bei supaprastinti žuvų išteklių naudojimo vidaus vandenyse tvarką bei sumažinti viešojo administravimo biurokratizmą tvarkant skirtingo pobūdžio žuvininkystės vandens telkinių priklausomybės dokumentaciją.

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008