2007-05-23 d. INFORMACIJA apie Kaimo reikalų komiteto posėdį Nr.P-16(94)

EN  FR

Komiteto posėdyje buvo pritarta Lietuvos Respublikos pozicijai dėl Europos Komisijos ataskaitos Tarybai dėl kompleksinio paramos susiejimo sistemos taikymo.

Kompleksinis paramos susiejimas – tai tiesioginių išmokų susiejimas su aplinkosaugos, maisto saugos, veterinarijos ir fitosanitarijos reikalavimais bei geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės išlaikymu ūkyje. Šie reikalavimai apima 19 ES teisės aktų.

Žemės ūkio ministerijos sekretorius V.Grušauskas informavo, kad senosiose ES valstybėse kai kurie teisės aktai, susiję su kompleksiniais paramos susiejimo reikalavimais, pradėti taikyti palaipsniui nuo 2005 m. ir visiškai įsigaliojo nuo 2007 m. sausio 1 d. Naujosioms ES valstybėms visi reikalavimai būtų privalomi jau nuo 2009 m.

Lietuva kartu su kitomis naujosiomis ES valstybėmis ne kartą kėlė klausimą dėl šių reikalavimų taikymo palaipsniui, pradedant nuo 2009 m. Pažymėtina, kad Komisija jau šioje ataskaitoje siūlo naujosioms ES valstybėms kompleksinius paramos susiejimo reikalavimus pradėti įgyvendinti nuo 2009 m. per trejų metų laikotarpį. Lietuva, kartu su kitomis naujosiomis ES valstybėmis siekia, kad šie reikalavimai naujosiose ES valstybėse būtų pradėti įgyvendinti per tris kartus kas dveji metai, pradedant nuo 2009 m.

Kaimo reikalų komitetas pritarė Buhalterinės apskaitos įstatymo 6 straipsnio papildymo įstatymo projekto ir  Asociacijų įstatymo 10 straipsnio papildymo įstatymo projekto svarstymo parengiamiesiems darbams.

Komiteto išvadų projekto rengėjais paskirti Seimo nariaiViktoras  Rinkevičius  ir Egidijus Klumbys.  Nuspręsta pasiūlymų  šiems projektams laukti  iki  2007m. birželio 15 d. ir svarstyti projektus 2007 m. birželio 20 d.

            Įstatymo projektuose numatoma  leisti bendruomenėms apskaitą tvarkyti supaprastintu metodu, kaip taikoma ūkininkams, gyventojams, kurie verčiasi individualia veikla.

            Komiteto posėdyje buvo išklausyta Žemės ūkio ministerijos informacija apie aktualiausias pieno  sektoriaus ir gyvulių sėklinimo apskaitos problemas. Išklausęs Žemės ūkio ministerijos pateiktą informaciją  bei  žemdirbių visuomeninių organizacijų atstovų nuomonę dėl  pieno tyrimo įkainių taikymo ir  dėl gyvulių sėklinimo pažymėjimo,  Kaimo reikalų komitetas rekomendavo  ministerijai  mažinti ūkininkų pildomų įvairių  dokumentų bei ataskaitų kiekį ir pasiūlė palaipsniui supaprastinti  gyvulių sėklinimo apskaitos  tvarką.

            Bendrame posėdyje Kaimo reikalų ir Ekonomikos komitetai buvo apsvarstyta kaip vykdoma Seimo 2005 m spalio 15 d. priimta rezoliucija “Dėl Biodegalų gamybos ir vartojimo skatinimo įgyvendinimo”.

            Šia Seimo rezoliucija  Vyriausybė įpareigota spartinti biodegalų naudojimo terminus, didinti jų maišymo į benziną ir dyzeliną kiekius, skatinti naudoti biodegalus viešajame ir geležinkelio transporte, remti biodegalų gamybos įmonių kūrimąsi.

Posėdyje konstatuota, kad neįgyvendinta dalis Seimo Rezoliucijoje pateiktų  pasiūlymų, Lietuvos biodegalų gamintojams sunku realizuoti savo pagamintą produkciją vietos rinkoje, naujai statomos biodegalų gamykloms nepalanki akcizinių sandėlių laidavimo sistema, nėra veiksmingos ir nepriklausomos  biodegalų kokybės priežiūros sistemos.

            Kaimo reikalų ir Ekonomikos komitetai nusprendė pasiūlyti Vyriausybei parengti  skatinimo priemones, užtikrinančias biodegalų vartojimą  viešojo transporto priemonėse ir geležinkelio transporte, sudaryti sąlygas Lietuvos biodegalų  gamintojams   realizuoti savo pagamintą produkciją vietos rinkoje.

Atkreiptas Vyriausybės dėmesys į tai, kad reikia pradėti  rengti naujus arba perimti iš kitų šalių degalų standartus ir kokybės reikalavimus, kurie leistų naudoti mineralinius degalus su didesne negu 5 proc. biodegalų dalimi,  taip pat ir gryną rapsų aliejų;

Vyriausybė įpareigota kuo skubiau parengti ir įdiegti vieningą biodegalų kokybės priežiūros sistemą,  peržiūrėti laidavimo už akcizais apmokestinamų prekių sandėlio savininko prievoles dydžius.           

 

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008