2007-09-19 d. INFORMACIJA apie Kaimo reikalų komiteto posėdį Nr.25(103)

EN  FR

 

 Komitetas išklausė Žemės ūkio ministerijos valstybės sekretoriaus Vidmanto Kanopos informaciją apie jai pavaldžių tarnybų pertvarkymą. Siekiant mažinti valdymo išlaidas, supaprastinti žemės ūkio veiklą administruojančių organizacijų valstybinį valdymą, žemės ūkio ministerija nusprendė  pakeisti tarnybų, kurios susijusios su augalų apsauga, veislių tyrimu, sėklininkyste, kokybiniais tyrimais, organizacinę struktūrą.

 Atsižvelgdami į tai, kad ministerijos pateiktoje  medžiagoje nepakanka priemonių, kurios užtikrintų Valstybinės augalų apsaugos tarnybos, valstybinės sėklų ir grūdų tarnybos bei Lietuvos valstybinio  augalų veislių tyrimo centro funkcijų testinį  vykdymą, taip pat nepateiktas tinkamas finansavimo pagrindimas, komiteto nariai nusprendė kreiptis į Vyriausybę, kad būtų laikinai atidėtas minėtų tarnybų reorganizavimas. Savo ruožtu Komitetas įsipareigojo surengti išvažiuojamuosius posėdžius į  numatomas reorganizuoti tarnybas, vietoje išnagrinėti padėtį ir pateikti Vyriausybei bei Žemės ūkio ministerijai savo išvadas ir pasiūlymus.      

 

Komitetas pritarė Administracinių teisės pažeidimų kodekso ( ATPK) 264 ir 271 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui. Šiuo projektu siūloma nustatyti naują administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos užtikrinimo priemonę – laivo sulaikymą ir suderinti su Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymo projekto nuostata dėl laivo sulaikymo apskundimo tvarkos.

 

Posėdyje buvo išklausyta Švietimo ir mokslo ministerijos Specialistų rengimo departamento direktoriausRomualdo Pusvaškio informacija apie profesinio rengimo mokyklų reformą. Jis teigė, kad tik 6 savivaldybės pareiškė norą būti profesinio mokymo mokyklų steigėjomis. Komiteto nariai išreiškė susirūpinimą dėl žemės ūkio mokyklų ateities, domėjosi galimybe užtikrinti apsirūpinimą kvalifikuotais specialistais.

 

Žemės ūkio ministerija pateikė informaciją apie pradėtus vykdyti Lietuvoje žemės konsolidacijos projektus, jų vykdymo eigą ir žemės konsolidacijos proceso tolesnio organizavimo mūsų šalyje perspektyvas.

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Žemės tvarkymo departamento direktorius Silvestras Staliūnas informavo, kad bandomieji žemės konsolidacijos projektai Lietuvoje buvo vykdomi nuo 2000 m., o šiuo metu 4 apskrityse rengiama 14 žemės konsolidacijos projektų.   

Pranešėjas nurodė, kad įstatymuose turėtų būti įtvirtinta galimybė konsolidacijos atveju mainyti valstybinę žemę į savivaldybių ar privačią žemę, kadangi tokiu būdu galima išspręsti aplinkosaugos problemas, numatyti teritorijas visuomenės reikmėms (pvz.: dviračių trasos, keliai ir kapinės) ir sustambinti valstybinės žemės sklypus, tuo pačiu padidinant jų rinkos kainą.

 

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008