A.Staponkienė rengia diskusiją apie darbo jėgos migraciją Klaipėdos regione

EN  FR

Aldona Staponkienė: Lietuvoje – užsienio darbo jėgos poreikis

LR Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas lankysis Klaipėdos mokslo ir technologijų parke. Kartu su Klaipėdos regiono verslininkais, didžiųjų uosto kompanijų vadovais, Darbo biržos, Migracijos departamento ir tautinių mažumų atstovais ketinama aptarti darbo jėgos iš užsienio įvežimo ir integravimo Klaipėdos regione klausimus ir problemas.
 
Šalyje stingant kvalifikuotai darbo jėgai, vis daugiau darbdavių darbuotojų ieško užsienio rinkose. Emigravus nemažai daliai lietuvių, mūsų šalies verslininkams nelieka nieko kito, kaip kviestis dirbti ne tik ES šalių piliečius, bet ir ukrainiečius, rusus, baltarusius, moldavus, kinus ar turkus.
 
″Norint sėkmingai konkuruoti su kitomis ES šalimis, būtina kuo greičiau ir veiksmingiau formuoti atvirą imigracijos politiką. Žinoma, pirmiausiai reikia skatinti darbo jėgos mobilumą Lietuvoje bei išvykusiųjų sugrįžimą, tačiau matoma tendencija, jog be darbuotojų iš kitų šalių išsiversti, kelti Lietuvos ekonominį lygį ir konkuruoti tarptautinėje rinkoje gali tapti nelengva. ″ -  sako Valstiečių liaudininkų frakcijos Seime vadovė Aldona Staponkiene
Diskusijoje ketinama aptarti legalios migracijos skatinimo galimybes bei kovos su nelegaliu darbu problemą. Itin daug dėmesio bus skirta klausimams, kaip palengvinti darbo jėgos iš trečiųjų šalių įdarbinimą.  
″Klaipėdoje darbuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimo problema ypač aktuali. Nemažai uosto įmonių vadovų skundžiasi kvalifikuotos darbo jėgos stoka - stinga laivų korpusų surinkėjų, suvirintojų, dažytojų. Tokių specialistų daugiausia yra Ukrainoje, Baltarusijoje, Rusijoje. Jų įdarbinimas teoriškai turėtų užtrukti porą mėnesių, tačiau neretai darbdaviai priversti laukti net devynis mėnesius. Tokia sudėtinga sistema stabdo efektyvų darbą. ″ - , apie užsieniečių įdarbinimo problemas Klaipėdos regione kalbėjo Seimo narė. LVLS frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė .
Pasak specialistų, neužtenka tik atverti rinką darbuotojams iš užsienio, reikia suteikti atvykėliams iš kitų šalių galimybę sėkmingai integruotis į Lietuvos visuomenę, mokytis lietuvių kalbos. Pabrėžiama, jog būtina formuoti ir pačių lietuvių tolerantišką požiūrį į kitos tautos, rasės ir religijos darbuotojus. Pastebima, jog tolerancijos tarp mūsų šalies tautiečių stinga.
Šiuo metu mūsų šalyje gyvena ir dirba apie 33 tūkst. užsienio šalių piliečių. Daugiausia užsieniečių dirba transporto (41 proc.), statybos (28 proc.), gamybos (19 proc.) ir paslaugų (10 proc.) sektoriuose.
Diskusija ″Darbo jėgos iš užsienio įvežimas ir integracija Klaipėdos regione″ įvyks 2008 vasario 5 dieną, Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (H. Manto g. 84) 14h



 
 © Seimo kanceliarija, 2008