Komitetas svarstė Žuvininkystės įstatymo 16 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr.XP-824. Bendru sutarimu nusprendė grąžinti iniciatoriui tobulinti Žuvininkystės įstatymo 16 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr.XP-824. Komiteto nuomone, jau esančios įstatymų nuostatos apsaugo, kad įrengiant tvenkinius nebūtų grubiai pažeidžiamos trečiųjų asmenų teisės, o pagal siūlomą projekto redakciją nustačius, kad be žemiau esančių tvenkinių savininko sutikimo aukštupio kryptimi draudžiama įrengti naujus tvenkinius, akvakultūros plėtra Lietuvoje būtų praktiškai sustabdyta. Dauguma upių priklauso Nemuno baseinui, todėl Nemuno žemupyje esančios įmonės turėtų teisę neleisti įrengti tvenkinių praktiškai visoje Lietuvos teritorijoje. Komitetas nepritarė projekto rengėjo siūlymui sanitarinės zonos ir ūkinės veiklos zonų nustatymo aplink tvenkinius funkcijos priskyrimui Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, nes ūkinės veiklos zonos nustatomos teritorijų planavimo dokumentuose. Taip pat Žemės ūkio ministerija yra parengusi Lietuvos žuvininkystės įstatymo kai kurių straipsnių, tarp jų ir 16 straipsnio, pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą, kurio svarstymas Ministro Pirmininko pavedimu atidėtas iki bus apsvarstytas Strateginiame komitete (nevėliau kaip iki šių metų kovo 31 dienos). Komiteto paskirtas pranešėjas Antanas Bosas.
Komitetas apsvarstęs Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo 11 straipsnio, 3 ir 4 priedėlių pakeitimo įstatymo projektą Nr.XP-996, Mokesčių už valstybinius gamtos išteklius pakeitimo įstatymo projektą Nr.XP-997, Mokesčių administravimo įstatymo 16 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr.XP-998 ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos 1991 m. kovo 21 d. nutarimo Nr. 1-1164 Dėl Lietuvos Respublikos mokesčių už valstybinius gamtos išteklius įstatymo įsigaliojimo pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektą Nr.XP-999 nusprendė pritarti šiems projektams ir komiteto išvadoms dėl šių projektų. Komiteto paskirtas pranešėjas Rimantas Remeika.
Algis Gaižutis, Lietuvos miško savininkų asociacijos pirmininkas, informavo komitetą apie privačių miškų savininkų keliamas problemas, dabartinę privataus miškų ūkio formavimosi eigą bei pateikė pasiūlymus pateiktoms problemoms spręsti.
Nuspręsta: 1. Dėl priemonių privataus miškų ūkio vystymui įgyvendinant Europos miškų strategijos nuostatas ir ES kaimo plėtros politiką: siūlyti Vyriausybei pavesti Žemės ūkio, Finansų ir Aplinkos ministerijoms išnagrinėti galimybę prilyginti miškininkystę žemės ūkio veiklai, tuo pačiu numatant jai analogiškas valstybės ir Europos Sąjungos finansinės paramos sąlygas ir mokesčių lengvatas.
2. Dėl privažiavimo kelių prie miško valdų, jų naudojimo bei priežiūros: 1) prašyti Žemės ūkio ministerijos ieškoti galimybių spręsti problemą dėl privažiavimo prie žemės ar miško sklypų, kai žemės reformos žemėtvarkos projekte nebuvo suprojektuotas vietinės reikšmės kelių tinklas arba kelio servitutai; 2) prašyti Susisiekimo, Finansų ir Aplinkos ministerijų, kad nustatytų tvarką dėl Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimo kelių, einančių per privačių miškų sklypų teritorijas, priežiūrai ir remontui.
3.Dėl priemonių privataus miškų ūkio konkurencingumui rinkoje didinti: 1) siūlyti Vyriausybei pavesti Aplinkos, Žemės ūkio ir Finansų ministerijoms įvertinti Lietuvos miško savininkų parengtą Privačių miškų savininkų kooperacijos ir savivaldos organizacinių struktūrų plėtros Lietuvoje programą ir spręsti dėl finansavimo galimybių; 2) siūlyti Vyriausybei pavesti Aplinkos ir Finansų ministerijoms išnagrinėti galimybę sudaryti valstybės biudžeto tikslinės privataus miškų ūkio bendrųjų reikmių finansavimo programą ir įvesti mokesčiams už parduotą medieną atskirą kodą; 3) siūlyti Aplinkos ministerijai paspartinti Vyriausybės 2004-12-03 nutarimo Nr.1578 Dėl Kompensacijų privataus miško savininkams ir valdytojams, kurių valdose steigiama nauja saugoma teritorija, keičiamas esamos saugomos teritorijos statusas arba nustatyti veiklos apribojimai realiai sumažina gaunamą naudą arba uždraudžia anksčiau vykdytą veiklą, apskaičiavimo ir išmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo įgyvendinimą; 4) siūlyti Aplinkos ministerijai supaprastinti vidinės miškotvarkos projektų rengimo, derinimo, tvirtinimo ir registravimo taisyklių tvarką; 5) prašyti Aplinkos ir Ūkio ministerijų suteikti finansinę paramą nacionalinės miškų sertifikavimo sistemos parengimo bei diegimo darbams Lietuvoje ir šalies interesų atstovavimui pasaulinės miškų sertifikavimo sistemos PEFC Tarybos veikloje; 6) prašyti Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų supaprastinti žemės ūkio naudmenų apmiškinimo bei Europos Sąjungos paramos jam gavimo tvarką.
Klausimų kuratoriumi paskirti Komiteto pirmininko pavaduotoją Viktorą Rinkevičių.