SPRENDIMAS DĖL SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS 2006 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS

EN  FR

2007 m. birželio 13 d. Nr. 4

Vilnius

 

2006 m. gegužės 16 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje buvo svarstoma Specialiųjų tyrimų tarnybos 2006 metų veiklos ataskaita. Komiteto posėdyje dalyvavo NSGK pirmininko pavaduotojas A.Kašėta, komiteto nariai: R.Bašys, V.Bogušis, R.Juknevičienė, R.Kšanienė, S.Pabedinskas, S.Pečeliūnas, A.Sadeckas, R.Smetona; NSGK patarėjai: D.Valatkevičius, V.Dmitrijev, A.Silickienė; Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius P.Malakauskas, direktoriaus pirmasis pavaduotojas Ž.Pacevičius, Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas V.Rimkus.

Išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) 2006 m. veiklos ataskaitą ir išklausęs posėdžio dalyvių pasisakymus, Komitetas konstatuoja:

2006 metais, siekiant didinti STT veiklos efektyvumą bei operatyvumą, buvo tęsiamas vidaus valdymo sistemos pertvarkymas, imtasi priemonių pagerinti operatyvinę veiklą ir suaktyvinti baudžiamąjį persekiojimą. Daug dėmesio buvo skiriama teisės aktų, sudarančių sąlygas stiprinti kovą su korupcija ir gerinti tarnybos veiklą, projektams parengti.

Komitetas pažymi, kad 2006 metais toliau mažėjo ikiteisminių tyrimų, kuriuos pradeda STT pareigūnai, patys nustatę nusikalstamos veikos požymius, skaičius, o vienam tyrėjui vidutiniškai tenkančių ikiteisminių tyrimų skaičius yra sąlyginai mažas. Komiteto manymu, Specialiųjų tyrimų tarnyba turėtų spręsti sudėtingesnius kovos su korupcija uždavinius, siekti veiksmingesnių baudžiamojo persekiojimo rezultatų. Komitetas pastebi, kad Nacionalinė kovos su korupcija programa iš esmės vykdoma, tačiau vėluojama įgyvendinti atskiras programos priemones, nėra nustatyti aiškūs priemonių įgyvendinimo vertinimo kriterijai, nėra atsakomybės už priemonių neįgyvendinimą.

Komitetas siūlo:

Vyriausybei:

Apsvarstyti naujos redakcijos Nacionalinės kovos su korupcija programos parengimo tikslingumą, joje numatyti šios dienos situaciją atitinkančias korupcijos prevencijos bei baudžiamojo persekiojimo strategines nuostatas.

Išnagrinėti klausimą dėl politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo priežiūros ir kontrolės institucinės sistemos tobulinimo bei jos veiksmingumo didinimo.

Tarpžinybinei komisijai kovai su korupcija koordinuoti:

Nustatyti aiškius Nacionalinės kovos su korupcija programos priemonių įgyvendinimo vertinimo kriterijus, siekti, kad priemonės būtų įgyvendinamos laiku, spręsti atsakomybės už priemonių neįgyvendinimą klausimą.

Specialiųjų tyrimų tarnybai:

Didinti Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų aktyvumą nustatant ir tiriant korupcines veikas.

Pagal savo kompetenciją daugiau dėmesio skirti politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo stebėsenai.

Laiku įvertinti korupcijos plitimą atskirose valstybės valdymo ir viešojo administravimo srityse ir neatidėliotinai imtis visų reikalingų priemonių užkertant tam kelią.

Atnaujinti STT veiklos strategiją iki 2010 metų ir strategijos projektą pateikti svarstyti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

Korupcijos prevencinei veiklai, visuomenės švietimui aktyviau pasitelkti visuomenines organizacijas, asociacijas.

 

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008